Numer projektu: 27
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Audioteka zwykłego człowieka.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Chcemy nagrać dziesięciominutowe wypowiedzi osób, które będą chciały nam opowiedzieć swoją historię. Będą to nastolatki, ludzie w średnim wieku, seniorzy, weterani wojenni, obcokrajowcy, bezrobotni, osoby poza nawiasem społecznym, pracoholicy, psychologowie itp. Głównym celem naszego działania jest przekazanie ludziom, że za każdym człowiekiem, jego działaniem i sytuacją stoją różne czynniki, niejednokrotnie niezależne od niego. To oswajanie problemów, sposób na zaspokojenie ciekawości, ale przede wszystkim okazja, by nasi rozmówcy wyszli ze swojej skorupy, a ludzie nauczyli się tolerancji. Bo poznać, znaczy zrozumieć i zaakceptować.
Plan działania

Plan działania

Chcemy ogłosić na stronie szkoły, jej FB oraz zaprzyjaźnionych mediach, że szukamy osób do takiego przedsięwzięcia. Poszukamy ich również wśród naszych rówieśników i znajomych. Następnie przeprowadzimy w kameralnych warunkach wywiady (by dać naszym rozmówcom poczucie bezpieczeństwa), których efektem będą nagrania umieszczone w "Audiotece zwykłego człowieka". Będzie można je odtworzyć w dowolnym momencie i dodać swoją historię.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Nasze działania chcemy przeprowadzić w II półroczu roku szkolnego 2021/ 2022. Miejsce będzie zależało od decyzji naszego rozmówcy.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Projekt ten nie będzie wymagał żadnej modyfikacji - możemy ją przeprowadzić online czy przez telefon.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy grupy projektowej będą odpowiedzialni za zebranie historii i umieszczenie ich w " Audiotece ...". Nauczą się otwartości uważnego słuchania i wrażliwości na drugiego człowieka. Udoskonalą również umiejętności interpersonalne, dziennikarskie i edytorskie.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Chcielibyśmy za wygraną kupić dobrej jakości recorder do nagrywania wywiadów.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

O wyjątkowości tego projektu stanowi to, że pozwala ludziom wyjść ze swojej skorupy - zarówno tej zbudowanej przez stereotypy, jak i tej, którą otoczyliśmy się, broniąc się przed nieznanym. To projekt, który wciąż będzie się rozwijał- "Audioteka ..." będzie się rozwijała dopóty, dopóki ludzie będą chcieli nam opowiadać swoje historie.

Szkoła

XX Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego

Adres

Osiedle Wichrowe Wzgórze 111, 60-614 Poznań

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów