Numer projektu: 381
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Na szlaku zabytków gminy Chełmek

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Uwiecznienie na fotografiach atrakcyjnych pod względem historycznym miejsc w gminie Chełmek. Poszerzenie wiedzy historyczno-geograficznej o małej Ojczyźnie i rozpropagowanie jej wśród rówieśników. Rozwijanie umiejętności i pasji fotograficznej.
Plan działania

Plan działania

Uczniowie zapoznają się z mapą terenową gminy Chełmek. Poszukują informacji o miejscach atrakcyjnych pod względem historycznym, topograficznym i geograficznym. Wykonują fotografię wybranych miejsc, tworzą krótką notatkę informacyjną. Tworzą prezentację promującą naszą gminę. Jeżeli będzie możliwość finansowa wywołują zdjęcia, tworzą galerię szkolną i prezentują społeczności szkolnej.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

W okresie zimowo-wiosennym uczniowie realizują zadania projektowe w plenerze oraz placówce. Na przełomie stycznia-marca fotografują zabytki. Druga połowa marca (placówka)- dokonanie wyboru zdjęć, utworzenie krótkich opisów o zabytkach. Wykonanie prezentacji dla uczniów i rodziców.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Tak. Opiekunowie prowadzą konsultacje zdalnie z uczniami, którzy samodzielnie za zgodą rodziców realizują zadania w plenerze.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Zapoznanie się z historią gminy, poznanie nowych zabytków, rozpropagowanie wśród społeczności szkolnej. Umiejętność pracy w grupie. Poznanie technik wykonania zdjęć.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Wywołanie fotografii i utworzenie galerii szkolnej. Wykonanie ulotek informacyjnych o zabytkach Chełmka.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe


Nasz projekt pozwoli utrwalić więzi młodych ludzi z nasza małą Ojczyzną (miejscem zamieszkania), poszerzyć wiedzę o swojej miejscowości i gminie. Buduje patriotyzm lokalny wśród społeczności szkolnej.

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmku im Adama Mickiewicza

Adres

Chrobrego 9, 32-660 Chełmek

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów