Numer projektu: 315
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Teatralne klimaty

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Celem mojej grupy jest przygotowanie od podstaw przedstawienia opartego na scenariuszu, który powstanie w czasie projektu . Chcemy , aby spektakl dotyczył problemów współczesnych nastolatków, dotykał relacji rodzinnych, kłopotów w szkole, a także pokazywał , że zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji. 
Plan działania

Plan działania

Za nami już pierwsze ustalenia odnośnie tekstu, powstały pierwsze szkice, zalążki dialogów i lista tekstów , które mogą być źródłem inspiracji . Kolejnym etapem będzie pisanie scenariusza, wspólna dyskusja nad jego wersją ostateczną. Ustalimy podział zadań: przygotowanie scenografii , kostiumów, ćwiczenia aktorskie , próby. Musimy zadbać o znalezienie miejsca, w którym moglibyśmy wystawić nasz spektakl, ponieważ nasza szkoła nie dysponuje salą gimnastyczną ani aulą.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Planujemy zacząć pracę w szkole, zadbać, żeby próby mogły odbywać się też na prawdziwej scenie, w tym celu podejmiemy współpracę z organizacją pozarządową. Najważniejszą datą będzie premiera, którą planujemy na 27.3 - Święto Teatru. Na nasze próby chcielibyśmy zaprosić pedagogów teatru z Teatru Zagłębia, - w połowie lutego.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Jeśli będzie trzeba prowadzić zajęcia zdalne, możliwe są spotkania na platformie, ale także w mniejszych grupkach w szkole czy w MDK. 
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Moi uczniowie nauczą się pisać scenariusz, pracować metodą projektową, analizować i interpretować teksty, szukać inspiracji w literaturze, nauczą się, czym jest plagiat i jak należy korzystać z praw autorskich, zadbają o promocje wydarzenia  zajmą się szukaniem  sali, poznają tajniki montażu, popracują nad dykcją i emisją głosu. Wstępny podział zadań : 
Scenariusz  i reżyseria - jedna osoba, przygotowanie plakatów, zadbanie o promocje wydarzenia w mediach społecznościowych - dwie osoby, poszukanie sali - jedna osoba wraz z moim wsparciem, pięciu aktorów, jedna osoba będzie odpowiedzialna za oprawę muzyczną, kostiumy  i jedna za scenografię..
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant będzie nam potrzebny na zakup maty , która umożliwi ćwiczenia aktorskie w sali lekcyjnej, na zakup rzeczy potrzebnych do wykonania scenografii  i przygotowania kostiumów.  Przygotowanie biletów, plakatów, zaproszeń to kolejna pozycja, którą chcemy pokryć z grantu . Zakup książek ,  na kanwie , których oprzemy naszą fabułę i płyt z muzyką .

Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Jesteśmy zgranym zespołem , mamy dużo pomysłów , za nami koncerty charytatywne i długie kabarety. Wiemy, ze tematyka, która poruszymy w naszej sztuce jest aktualna, trafia do każdego. Może skłoni do przemyśleń  i zainspiruje do zmian . Chcemy pokazać, że teatrem i w teatrze można się bawić. Nie mamy sali gimnastycznej ani auli , więc zakupienie maty baletowej może nam pomóc w przyszłości , zgromadzenie kostiumów i  elementów scenografii pomoże nam zrealizować nasze marzenie -  teatr amatorski .

Szkoła

Zespół Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących im.mjr Henryka Sucharskiego

Adres

Józefowska 32, 40-144 Katowice

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów