Numer projektu: 355
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8
Liczba głosów: 125

Lekcje na kymby rymby!

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Temat naszego projektu być moze co nie którym nic nie mówi, i właściwie o to chodzi aby troszkę zaintrygować, i zachęcić do zajrzenia na nasza stronę. Nasza grupa projektowa zrzesza ludzi z entuzjazmem, pomysłowych, którzy chcieliby coś w swoim otoczeniu zmienić, wnieś coś od siebie. Jako nauczyciel często pytam swoich uczniów co chcieliby zmienić w szkole, jak sobie wyobrażaja idealną lekcje, co chcieliby robić na lekcjach itd. co niektórzy odpowiedzą że nic, ale sa tez takie osoby co maja swoje pomysły i właśnie te pomysły chcielibyśmy wykorzystać w projekcie. Głównym celem naszego projektu jest zaplanowaniie fajnej lekcji i jej przeprowadzenie dla nauczycieli naszej szkoły. Realizując nasz projekt myśle ze zarówno uczniowie postawieni w roli nauczycieli wyniosą wiele dla siebie, a zkoleji nauczyciele bedąc na lekcji swoich uczniów, byc może zastanowią się czy cos w swoiej pracy można wykorzystać aby te lekcje były może ciekawsze i z pozytkiem dla obu stron.
Plan działania

Plan działania

Pracę nad projektem zamierzamy rozpocząć od grudnia poznając  zasady jakimi powinna charakteryzowac sie dobra lekcja. w styczniu dobierzemy temat, taki w którym uczniowie czuliby sie swobodnie i posiadali na ten tema wiedze.  Wówczas opracujemy wspólnie scenariusz, dobierzemy metody realizacji. W etapie końcowym w lutym -kwietniu, zaprosimy naszych nauczycieli aby wcielili sie w naszych uczniów. Przeprowadzimy jedną bądz więcej lekcji. I udokumentujemy realizacje projektu prezentacją, filmikiem bądz zdjęciam opóblikowanymi na stronie szkoły.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Nasz pomysł będziemy realizować w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie, poczynając od grudnia po drugi semestr  w którym to chcemy przeprowadzić lekcje.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

W przypadku przedłużającej się nauki zdalnej oczywiście, nasza lekcje mozemy swobodnie przenieś online i w ten sposób obok innych aspektów uczniowie będą mieli mozliwosc  zapoznania sie jeszcze dodatkowo a narzędziami do pracy zdalnej, jakie wykorzystują nauczyciele.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

 Projekt ten ma  dostarczać  uczniom nowej wiedzy, uczyć sposobu jej wykorzystania, rozwijać umiejętności planowania, decydowania, pracy w grupie, walki ze stresem równiez postawienia sie w innej roli i byc może zrozumienia ze bycie po drugiej stronie biurka nie jest takie proste. Najważniejszymi cechami projektu są: jego interdyscyplinarny charakter i samodzielne podejmowanie decyzji przez uczniów. W całym tym projekcie liczy sie dla nas również to co nauczyciele mogą wynieś z takiej lekcji dla siebie, być może  spojrzą na swoich uczniów inaczej postawieni w roli ucznia wspomna słowa " Zapomniał wół jak cielęciem był"
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Ewentualna wygrana pomoze nam w zakupie materiałów, pomocy  dydaktycznych które, moglibyśmy wykorzystać w projektcie.  Równiez w zakupie sprzętu lub oprogramowana dzięki któremy będziemy mogli w fajy sposób udokumnetować realizacje naszego projektu.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Uważamy że nasz pomysł jest wyjatkowy skupia w sobie  pytania i odpowiedzi na potrzeby uczniów naszej szkoły. Integruje ze sobą zarówno uczniów jak i nauczycieli, zarówno jedni jak i drudzy wyniosą coś z takiej lekcji dla siebie. 

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 2 we Wschowie im. Bohaterów Westerplatte

Adres

Wolsztyńska 4, 67-400 Wschowa

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów