Jury

Poznaj naszych ekspertów

Z przyjemnością przedstawiamy ekspertów, którzy będą oceniać Wasze pomysły. To autorytety z różnych dziedzin nauki, wybitni pedagodzy, osoby kreatywne i otwarte. Spróbujcie ich zachwycić swoim pomysłem!

Marta Florkiewicz-Borkowska

Marta Florkiewicz-Borkowska

Nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Edukatorka w zakresie kształtowania kompetencji cyfrowych oraz nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Trenerka w wielu ogólnopolskich programach edukacyjnych. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zastosowania arteterapii w edukacji, a także wielu innowacji pedagogicznych. Prelegentka na licznych konferencjach edukacyjnych, współorganizatorka całodniowej konferencji EduMocOnline, dyplomowana arteterapeutka. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offline'u z online'em. Kreatorka nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Autorka i realizatorka innowacyjnego programu edukacyjno-rozwojowego z elementami arteterapii dla młodzieży. Fanka nauki metodą projektu, odwróconej klasy oraz design thinking. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna. Nauczycielka Roku 2017. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje.

Na jakie projekty zwróci uwagę?

„Szukam projektów, z których już na odległość bije serce. Szukam projektów, które poruszą serca. Szukam projektów, które mnie wzruszą, wywołają ciarki na moim ciele oraz łzy w moich oczach. Szukam projektów, dzięki którym uczestnicy doświadczą emocji, jakich zwykle nie doświadczają, które pobudzą ich do refleksji i zostawią w nich ślad. Mile widziane projekty zaangażowane społecznie.”

Justyna Mak

Justyna Mak

Przygodę z uczeniem języka angielskiego rozpoczęła w 2000 r.  W swojej pracy wierzy w autonomię i potencjał ucznia,  jest fanką metody projektu, CLIL i Design Thinking oraz wdrażania nowoczesnych technologii w edukacji. Jako trenerka nauczycieli i coach językowy prowadzi szkolenia, podczas których pokazuje narzędzia, które usprawniają proces uczenia (się) i  świadomie wspierają  w rozwoju zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Od wielu lat koordynuje i moderuje ogólnopolskie projekty i programy edukacyjne, wdraża innowacje pedagogiczne oraz dzieli się swoją wiedzą na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Współpracuje z wydawnictwem Nowa Era oraz National Geographic Learning Polska. Certyfikowany nauczyciel NGL (Certified National Geographic Educator). Prywatnie mama Franka i Igora, pasjonatka podróżowania, ruchu i czytania.

Na jakie projekty zwróci uwagę?

„Chcę, aby uczniowie byli autonomicznymi twórcami szkolnej rzeczywistości i mieli realny wpływ na kształt współczesnej szkoły. Na pewno zwrócę uwagę na działania, których projektanci jasno określają swoje „DLACZEGO” i mają szansę rozwijać ‘4K’ - komunikację, kreatywność, krytyczne myślenie oraz kooperację.”

Jan Stradowski

Jan Stradowski

Szef działu nauki magazynu „Focus”, z wykształcenia lekarz medycyny, z zamiłowania biolog i przyrodnik. W Radiu TOK FM prowadzi audycję „Człowiek 2.0”. Więcej – www.stradowski.net.

Na jakie projekty zwróci uwagę?

„Będę szukał nieszablonowych, innowacyjnych rozwiązań. Zwłaszcza tych umiejętnie łączących nowe technologie z »ludzkim« podejściem, nakierowanym np. na pracę zespołową, integrację międzypokoleniową i kreatywne myślenie. Mile widziane projekty z dziedzin ścisłych!”

Małgorzata Jankowska

Małgorzata Jankowska

Specjalistka PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, koordynatorka konkursu „Projektanci edukacji” i wielka fanka pracy projektem. Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania inicjatorka akcji pomocowych. Prywatnie mama dwóch synów i wielbicielka dobrych książek.

Na jakie projekty zwróci uwagę?

„Marzę o tym, by szkoła była miejscem, gdzie każdy uczeń będzie czuł się kompetentny i miał szansę nie tylko zdobywać wiedzę, lecz przede wszystkim rozwijać swój potencjał. Będę szukać projektów, które pozwalają odkrywać mocne strony, wychodzą poza szkolną pracownię i stawiają na współpracę w grupie. Nic tak nie integruje, jak wspólna droga na szczyt!”

Ewa Tomaszewicz

Ewa Tomaszewicz

Menadżerka komunikacji on-line w wydawnictwie Nowa Era, specjalistka od social mediów i pasjonatka nowych technologii. Opiekuje się stroną internetową, grupą i profilami „Projektanci edukacji” w mediach społecznościowych. Prywatnie aktywistka społeczna i fandomowa, miłośniczka fantastyki i popkultury. Z wykształcenia polonistka.

Na jakie projekty zwróci uwagę?

„Szukam projektów, które mnie zaskoczą. Takich małych, niekoniecznie efektownych, perełek pokazujących, że kreatywność Projektantów edukacji nie zna granic. Na moje specjalne względy mogą liczyć pomysły wykorzystujące elementy kultury popularnej w edukacji oraz wszelkie czyniące dobro. Zwrócę uwagę nie tylko na treść zgłoszeń, ale też na ich formę".

 

Zobacz także

Zasady

Sprawdź zasady udziału w konkursie.

Harmonogram

Zobacz, kiedy startują poszczególne etapy konkursu.

Nagrody

Przeczytaj, jakie granty i inne nagrody możesz zdobyć.