Z przyjemnością przedstawiamy ekspertów, którzy będą oceniać Wasze pomysły. To autorytety z różnych dziedzin nauki, wybitni pedagodzy, osoby kreatywne i otwarte. Spróbujcie ich zachwycić swoim pomysłem!
Justyna Mak
Przygodę z uczeniem języka angielskiego rozpoczęła w 2000 r. W swojej pracy wierzy w autonomię i potencjał ucznia, jest fanką metody projektu, CLIL i Design Thinking oraz wdrażania nowoczesnych technologii w edukacji. Jako trenerka nauczycieli i coach językowy prowadzi szkolenia, podczas których pokazuje narzędzia, które usprawniają proces uczenia (się) i świadomie wspierają w rozwoju zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Od wielu lat koordynuje i moderuje ogólnopolskie projekty i programy edukacyjne, wdraża innowacje pedagogiczne oraz dzieli się swoją wiedzą na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Współpracuje z wydawnictwem Nowa Era oraz National Geographic Learning Polska. Certyfikowany nauczyciel NGL (Certified National Geographic Educator). Prywatnie mama Franka i Igora, pasjonatka podróżowania, ruchu i czytania.
Na jakie projekty zwróci uwagę?
„Chcę, aby uczniowie byli autonomicznymi twórcami szkolnej rzeczywistości i mieli realny wpływ na kształt współczesnej szkoły. Na pewno zwrócę uwagę na działania, których projektanci jasno określają swoje „DLACZEGO” i mają szansę rozwijać ‘4K’ - komunikację, kreatywność, krytyczne myślenie oraz kooperację.”
Joanna Krzemińska
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od piętnastu lat związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczycielka języka polskiego i terapeutka z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawczyni i koordynator Konkursu Filmowego „Lektury w kadrze” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Baśnie, naturalnie!”. Inicjatorka projektów, realizowanych za pośrednictwem platformy eTwinning: „Stworzeni z wyobraźni”, „Usłysz legendę”, „Tęczowa gramatyka” oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów.
Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli „Superbelfrzy”, wieloletnia ambasadorka programu eTwinning, współzałożycielka i prezeska Fundacji „Mozaika Edukacyjna”. Autorka bloga „Zakręcony belfer”, wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.
Na jakie projekty zwróci uwagę?
„Moje serce mają szansę skraść pomysły bazujące na interdyscyplinarności. Szczególną uwagę będę zwracała na rozwój kompetencji społecznych, związanych nie tylko ze współpracą, ale również lepszym poznaniem samego siebie. Bliskie są mi projekty wykorzystujące media cyfrowe, zwłaszcza filmy. Chętnie poznam projekty wykorzystujące również dzieła literacie, wszak jestem polonistką!”
Wioletta Klimczak
Współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji IT Girls. Skończyła informatykę na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Wiola posiada ponad 8-letnie doświadczenie w branży IT jako programistka i analityczka danych.
W Fundacji spełnia się w roli mentorki dzieci i młodzieży. Regularnie prowadzi i organizuje warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Odgrywa ona kluczową rolę w organizacji i podobnie jak jej siostra Adrianna, bardzo mocno wierzy w równouprawnienie i siłę kobiet.
Na jakie projekty zwróci uwagę?
„Będę zwracać uwagę na projekty, które łączą, a nie dzielą, nie utrwalają w żaden sposób stereotypów. Marzy mi się edukacja, która pokazuje, że wszystko jest możliwe - dla dziewczynek i chłopców. Na pewno ważne będzie to, czy projekt pozostawi po sobie ślad w społeczności - na dłużej, też po zakończeniu projektu.”
Małgorzata Jankowska
Specjalistka PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, koordynatorka konkursu „Projektanci edukacji” i wielka fanka pracy projektem. Z wykształcenia dziennikarka, z zamiłowania inicjatorka akcji pomocowych. Prywatnie mama dwóch synów i wielbicielka dobrych książek.
Na jakie projekty zwróci uwagę?
„Marzę o tym, by szkoła była miejscem, gdzie każdy uczeń będzie czuł się kompetentny i miał szansę nie tylko zdobywać wiedzę, lecz przede wszystkim rozwijać swój potencjał. Będę szukać projektów, które pozwalają odkrywać mocne strony, wychodzą poza szkolną pracownię i stawiają na współpracę w grupie. Nic tak nie integruje, jak wspólna droga na szczyt!”
Ewa Tomaszewicz
Menadżerka komunikacji on-line w wydawnictwie Nowa Era, specjalistka od social mediów i pasjonatka nowych technologii. Opiekuje się stroną internetową, grupą i profilami „Projektanci edukacji” w mediach społecznościowych. Prywatnie aktywistka społeczna i fandomowa, miłośniczka fantastyki i popkultury. Z wykształcenia polonistka.
Na jakie projekty zwróci uwagę?
„Szukam projektów, które mnie zaskoczą. Takich małych, niekoniecznie efektownych, perełek pokazujących, że kreatywność Projektantów edukacji nie zna granic. Na moje specjalne względy mogą liczyć pomysły wykorzystujące elementy kultury popularnej w edukacji oraz wszelkie czyniące dobro. Zwrócę uwagę nie tylko na treść zgłoszeń, ale też na ich formę".