Przeczytaj, co o pracy projektem mówią eksperci. Poniżej zgromadziliśmy artykuły, które dostarczą Ci solidnej dawki wiedzy i pomogą wystartować.
Poznaj 10 kroków do udanego projektu edukacyjnego.
Przynosi konkretne rezultaty, ma precyzyjnie sformułowane początek i koniec. Po czym poznać dobry projekt?
W pracy projektem nauczyciel odgrywa rolę inspiratora, koordynatora i konsultanta. Co to oznacza?
Praca projektem to zdobywanie wiedzy przez doświadczenie i aktywne działanie. Jakie jeszcze są jej najważniejsze zalety?
Praca projektem stosowana jest w szkołach od lat 90. ubiegłego wieku i znalazła już stałe miejsce w szkolnej rzeczywistości. Co o realizacji projektów edukacyjnych w szkole podstawowej mówi nowa podstawa programowa?
Realizując projekty, uczniowie doświadczają poczucia sprawstwa. Rozumieją, że coś od nich zależy. Jeśli Twoi uczniowie mają w sobie potrzebę kreowania otoczenia, chcą działać, to wystarczy, że uwolnisz ich potencjał i będziesz im towarzyszyć.
Projekt to forma pracy, która kładzie wielki nacisk na rozwijanie wśród uczniów kompetencji XXI wieku, tzw. life skills, tak bardzo pożądanych we współczesnym świecie.
Czy projekt może w sobie łączyć zagadnienia z pozornie tak odległych dziedzin, jak język angielski i fizyka? Ależ oczywiście, że tak! Projekty międzyprzedmiotowe to nie tylko możliwość poznania interdyscyplinarnego stosunku do nauki, lecz przede wszystkim wspaniała podróż pomiędzy różnymi obszarami wiedzy.