„ZaPROJEKTowani na sukces”: najbardziej inspirujący e-book roku!

Uwaga, poszukiwacze pomysłów, otwarte głowy, fascynaci nauki, fani projektów edukacyjnych! Jest już dostępny e-book „ZaPROJEKTowani na sukces”, który omawia 28 najciekawszych projektów zrealizowanych w ramach ostatniej, dziesiątej edycji konkursu „Projektanci edukacji”. Sięgnijcie po niego, a nie oderwiecie się od lektury!

Pomysłami warto się dzielić

„Projektanci edukacji” to więcej niż konkurs – to nauczyciele i uczniowie pełni pomysłów i inwencji, pragnący aktywnie się rozwijać i w sposób ciekawy, twórczy, nieszablonowy przyswajać nową wiedzę. Cechuje ich kreatywność, poczucie sprawstwa i umiejętność współdziałania dla dobra grupy. Pomysły, które tworzą i którymi się z nami dzielą, przystępując do konkursu, absolutnie warte są upamiętnienia i rozpowszechnienia. Dlatego właśnie stworzyliśmy e-book „ZaPROJEKTowani na sukces”. To nie tylko pamiątka kolejnej świetnej edycji konkursu, ale przede wszystkim wartościowy materiał dla wszystkich pragnących wziąć udział w kolejnych edycjach inicjatywy, a także dla tych (nauczycieli i uczniów) zainteresowanych pracą metodą projektu.

Publikacja – inspiracja

„ZaPROJEKTowani na sukces” to publikacja, której każdy gigabajt wart jest przechowywania w pamięci komputera, telefonu czy tabletu. Ilość treści pomieszczonych na 44 stronach tego e-booka imponuje. Znajdziecie w nim opisy i omówienia 28 najciekawszych, najbardziej oryginalnych i najlepiej zrealizowanych projektów-laureatów dziesiątej edycji konkursu. Przeczytacie wypowiedzi twórców tych projektów, komentarze jurorów, opisy unikatowych elementów poszczególnych projektów i wnioski wypływające z ich realizacji. Warstwie tekstowej towarzyszą zdjęcia obrazujące poszczególne etapy realizacji projektów lub ich finalne efekty. Uzupełnieniem treści publikacji jest pełna lista laureatów 1. i 2. etapu i podsumowanie bieżącej edycji konkursu, a dla ciekawych – jego historia.

Zostań projektantem edukacji

Skoro zaś mowa o samym konkursie – warto przypomnieć, że „Projektanci edukacji” to najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Konkurs stworzyło wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów co roku występują uznani eksperci z różnych dziedzin. Od 2010 roku odbyło się dziesięć edycji konkursu. W ich trakcie grupy projektowe zgłosiły 5152 pomysłów, zaś liczba zaangażowanych uczniów sięgnęła 100 000. Łączna suma grantów przyznanych na realizację zwycięskich pomysłów to 490 000 zł. Co ważne, od 2019 roku w konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wcześniej najmłodsi uczniowie podstawówek nie mieli takiej możliwości). A kolejna, XI. edycja rusza już 1. października 2020. Warto wziąć w niej udział i zostać Projektantem edukacji!

Pobierz e-book „ZaPROJEKTowani na sukces”: