Zasady udziału

Podstawowe informacje o konkursie

Na tej podstronie znajdziesz zbiór kluczowych informacji o konkursie „Projektanci edukacji”. Wyselekcjonowaliśmy je specjalnie dla Ciebie, aby umożliwić Ci szybkie i sprawne zdobycie wiedzy o zasadach konkursu, procesie zgłaszania pomysłów czy kryteriach oceny prac. Przeczytanie całości zajmie Ci nie więcej niż 2 minuty. Mamy nadzieję, że będzie to początek wspaniałej edukacyjnej przygody dla Ciebie i Twojej grupy projektowej!

1. Regulamin

Aby ułatwić Ci zdobycie podstawowych informacji o konkursie, wypunktowaliśmy tu najważniejsze założenia z jego regulaminu. Przed wysłaniem zgłoszenia zachęcamy do zapoznania się z pełnym tekstem regulaminu.

 1. Konkurs przeznaczony jest dla szkół podstawowych (klasy 1–3 oraz 4–8) i wszystkich typów szkół ponadpodstawowych.
 2. Do konkursu można zgłosić pomysł na projekt edukacyjny.
 3. Pomysł zgłasza nauczyciel – opiekun grupy projektowej – poprzez odpowiedni formularz na stronie konkursu.
 4. Jeden opiekun grupy projektowej może zgłosić dowolną liczbę pomysłów.
 5. Szkołę może reprezentować kilka grup projektowych.
 6. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, zakończonym głosowaniem, obradami jury i przyznaniem grantów, grupy projektowe zgłaszają pomysły. W drugim, zakończonym przyznaniem Złotych Grantów, uczestnicy opisują, jak zrealizowali swoje pomysły.
 7. Jury konkursu przyznaje 65 grantów w trzech kategoriach wiekowych – 60 w pierwszym etapie i 5 w drugim etapie. Pozostałe 15 grantów przyznają internauci w głosowaniu.

2. Zgłoszenia

Zależy nam, aby jak największa liczba grup projektowych mogła wziąć udział w konkursie. Każdy pomysł jest przecież cenny. Dlatego zminimalizowaliśmy formalności i uprościliśmy procedury. Zobacz, jak łatwo wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu.

ETAP I:

 1. Zaloguj / zarejestruj się na stronie projektanciedukacji.pl.
 2. Uważnie wypełnij formularz zgłoszeniowy. Wprowadź wszystkie wymagane regulaminem opisy.
 3. W formularzu możesz pracować on-line przez dowolną ilość czasu – do dnia 27 listopada 2019 r., kiedy kończymy rejestrację pomysłów.
 4. Jeśli chcesz wziąć udział w głosowaniu on-line, zaznacz odpowiednią opcję w formularzu. 
 5. Po zgłoszeniu pomysłu możesz rozpocząć kampanię reklamową swojego projektu. Jeśli nie czekałeś z tym do ostatniej chwili, masz na to sporo czasu!

ETAP II:

 1. Ten etap trwa od 16 stycznia 2020 roku do 6 maja 2020 roku. Może wziąć w nim udział każdy, kto uczestniczył w etapie pierwszym.
 2. Wróć do formularza konkursowego i opisz aktualną realizację lub całkowite wdrożenie pomysłu zawartego w pracy konkursowej zgłoszonej do etapu pierwszego. Jeśli jesteś laureatem, dodaj w swoim opisie informację o wykorzystaniu grantu.
 3. Pamiętaj, aby skończyć edycję formularza konkursowego w ramach etapu II do 6 maja 2020 roku (do godz. 23:59).
 4. 20 maja jury wyłoni 5 prac, które otrzymają nagrody w kategoriach specjalnych. Są to „Złote Granty” w wysokości 2000 zł każdy. Opis kategorii specjalnych znajdziesz tutaj.

3. Kryteria oceny pomysłów

Jaki projekt ma największe szanse na zdobycie jednego z 60 grantów przyznawanych przez jury konkursu? Taki, który spełnia wszystkie kryteria oceny projektów. Zobaczcie, co warto uwzględnić w Waszym zgłoszeniu, aby zmaksymalizować szansę na zdobycie grantu.   

 1. Kreatywne i ambitne założenia, elementy stanowiące o unikatowości pracy konkursowej.
 2. Interesująca i oryginalna tematyka.
 3. Korzyści edukacyjne dla ucznia.
 4. Precyzyjny opis pomysłu i sposobu jego realizacji.
 5. Ciekawy sposób przedstawienia pomysłu (plik graficzny, fotorelacja, prezentacja, krótki film).

4. Głosowanie on-line

Internauci głosują on-line na zgłoszone pomysły w dniach od 2 do 13 grudnia 2019 r. Wynikiem głosowania jest przyznanie 15 grantów na najpopularniejsze pomysły. Warto poklikać i namówić do tego znajomych.

 1. Aby oddać głos w konkursie, wejdź na stronę projektanciedukacji.pl, zakładka „Konkurs”.
 2. Możesz oddać jeden głos dziennie na jeden projekt w każdej kategorii wiekowej.
 3. W „Galerii Pomysłów” znajdziesz listę pomysłów, które biorą udział w głosowaniu.
 4. Kliknij przycisk „Głosuj” przy wybranym pomyśle.
 5. Wpisz swój adres e-mail i zatwierdź przyciskiem „OK” (jeśli głosujesz pierwszy raz, system poprosi Cię o uzupełnienie danych niezbędnych do udziału w głosowaniu).
 6. UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Masz na to czas do północy.
 7. Głosowanie trwa 12 dni.

Zobacz także

Harmonogram

Zobacz, kiedy startują poszczególne etapy konkursu.

Nagrody

Przeczytaj, jakie granty i inne nagrody możesz zdobyć.

Galeria pomysłów

Zobacz wszystkie pomysły zgłoszone do konkursu.