Będziesz realizować projekt? Przeczytaj, o czym warto pamiętać, czego nie wolno przegapić i jak sprawić, aby wspólna praca z Twoją grupą projektową była frajdą.
Partnerzy zewnętrzni mogą zaoferować zespołom projektowym wsparcie merytoryczne, organizacyjne lub finansowe. Jak ich pozyskać?
Istnieje kilka czynników, które mogą utrudniać wykonywanie zadań w ramach projektu. Warto zapoznać się z takimi sytuacjami, aby je wyeliminować lub chociaż ograniczyć ich wpływ na przebieg działań projektowych.
Umiejętność pracy w zespole jest dziś nieodzowna w wielu obszarach życia, zwłaszcza w pracy zawodowej. Na czym polega jej specyfika?
Szkoła ma na celu przygotowanie kolejnych roczników obywateli do życia w społeczeństwie przyszłości. Jednym ze sposobów, który można wykorzystać do rozwijania kompetencji przyszłości, może być design thinking, zwany również myśleniem projektanckim.
Testowanie pomysłów jest przejawem krytycznego myślenia. Dostarcza konkretne dane, na bazie których możemy zmniejszać ryzyko przy podejmowaniu ważnych decyzji. Zebrane informacje zwrotne pozwalają włączać w proces perspektywę uczniów, rodziców i innych nauczycieli. Pokazują lukę między osobami, które projektują rozwiązania, a tymi, którzy będą z nich korzystać. Wszystko to brzmi pięknie, ale z drugiej strony budowanie prototypów i testowanie wymaga czasu, a może nawet pieniędzy. A tych przecież zawsze brak. Jak więc to pogodzić?
Design thinking pozwala wdrażać sprawdzone pomysły dzięki wbudowanej zwinności, czyli szybkim cyklom uczenia się. Rozwiązania powstają metodą kolejnych przybliżeń. Korzystając z serii eksperymentów, weryfikujemy hipotezy i sprawdzamy poszczególne aspekty pomysłu. Szukamy błędów i niedociągnięć, żeby zapobiegać stracie czasu, pieniędzy i – co najważniejsze – żeby zapobiegać zniechęceniu angażowanych w zmianę ludzi.
Udział w webinariach to świetny sposób, aby pogłębić swoją wiedzę na temat pracy za pomocą projektu... i dać się zainspirować. Zapraszamy!
Jak wykorzystać Design Thinking przy realizacji projektów? Obejrzyj webinarium.
Zapraszamy do poznania metod i sposobów na realizację projektów z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Zapraszamy do poznania trzech narzędzi wspierających nauczycieli i uczniów w realizacji działań edukacyjnych i projektowych, które świetnie sprawdzą się zarówno w pracy zdalnej, stacjonarnej czy w modelu mieszanym.
Jesteś w trakcie realizacji projektu. Po drodze napotykasz jednak różne trudności. Jak sobie z nimi poradzić? Dowiesz się w naszym webinarium!
W tym roku po raz pierwszy w konkursie biorą udział również klasy 1–3. Dla wielu nauczycieli to nowość. Jak zrealizować projekt z najmłodszymi uczniami? Posłuchajcie, co radzi psycholog Anna Tulczyńska.
Jak zacząć pracować za pomocą projektu, na co uważać w trakcie realizacji i czego nie może zabraknąć w jego podsumowaniu? Obejrzyj webinarium.
Tak jak każda dziedzina, praca projektem ma swoje know-how. Poznaj triki i patenty, które ułatwią Ci działanie i przybliżą do celu.
Poniżej prezentujemy przykładowe metody, techniki i ćwiczenia służące lepszemu poznaniu się grupy i integracji (szczególnie, gdy jest to grupa międzyklasowa) oraz przydatne do przydziału ról w zespole:
Metody, techniki i ćwiczenia przydatne w planowaniu i organizacji pracy w grupie.
Metody, techniki i ćwiczenia przydatne w generowaniu pomysłów.
Metody, techniki i ćwiczenia przydatne w podejmowaniu decyzji grupowych.
Pobierz gotowe wzory dokumentów, które ułatwią Ci realizację i archiwizację projektu. Wypełnisz je szybko i sprawnie, a zaoszczędzony czas przeznaczysz na to, co najbardziej fascynujące – czyli na Twój projekt.