Projektanci edukacji, ruszajcie po granty!

To już dzisiaj! Startujemy z XII edycją „Projektantów edukacji” i nie możemy się doczekać Waszych pomysłów. Mamy nadzieję, że Wy też już w pełnej gotowości. To najlepsza w całym roku okazja, aby zamienić pomysły na granty, zrealizować wymarzony projekt i zabłysnąć wśród najbardziej kreatywnych placówek w kraju.  

Nagradzamy pomysły na projekty edukacyjne

Dwunasta edycja „Projektantów edukacji” startuje dziś, 1. października, w Dzień Uśmiechu. I świetnie się składa, bo z uśmiechem na twarzy wszystko idzie łatwiej. Szczególnie, gdy sobie pomyślicie, że w tym konkursie można wygrać aż dwa razy! W pierwszym etapie nagradzamy pomysły, a w drugim - ich realizację. No i jeszcze te nagrody…W pierwszym etapie do zdobycia jest 75 grantów po 1000 zł za zgłoszenie tylko pomysłu, zaś w 2. etapie (który rozpocznie się 17 stycznia 2022) – 5 złotych grantów po 2000 zł za realizację projektu. Warto pamiętać, że w tym drugim etapie może wziąć udział każdy zgłoszony projekt, niezależnie od tego, czy został nagrodzony w pierwszym etapie. A do tego każda placówka biorąca udział w konkursie otrzymuje certyfikat „Dobrze zaPROJEKTowanej szkoły”, zaś nauczyciele–opiekunowie grup projektowych otrzymują certyfikaty „PROJEKTant edukacji”. Z kolei miesięcznik naukowy FOCUS przyznaje po zakończeniu drugiego etapu swoją nagrodę specjalną. Sami widzicie: jest o co kruszyć kopie!

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie pracy

Kompleksowe wsparcie na każdym etapie planowania i realizacji projektu to kolejny znak rozpoznawczy „Projektantów edukacji”. Jesteśmy przy Was „od pomysłu do projektu”. Krok po kroku przechodzimy przez wszystkie etapy pracy, a bogata biblioteka e-booków i materiałów merytorycznych, webinaria i szkolenia, filmy i artykuły sprawiają, że udział w konkursie jest naprawdę łatwy. Podobnie jak prowadzenie konkursowej dokumentacji – tu możecie liczyć na wzory dokumentów, przykłady oraz inspiracje dostępne w naszej obszernej bazie projektów archiwalnych. Oferujemy też materiały pomagające realizować projekty w warunkach nauki hybrydowej lub zdalnej, gdyby takowa została wprowadzona. Czas pokazał, że ani pandemia, ani nauczanie zdalne nie są w stanie osłabić kreatywności grup projektowych. Co więcej, w czasach zagrożenia izolacją społeczną konkurs jest wydarzeniem integrującym grupy i klasy, pomagającym utrzymać więzi, zmotywować dzieci i młodzież do zespołowej pracy. Tak więc korzyści z udziału w konkursie dalece wykraczają poza kwestie materialne!

Zachęcamy do działania i rozwoju

Edukacyjne korzyści wynikające z pracy metodą projektu są nie do przecenienia: uczniowie zdobywają nowe umiejętności, uczą się współpracy, wyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy i doskonalą tak zwane kompetencje XXI wieku. Z kolei nauczyciele-opiekunowie grup projektowych uzyskują szansę na kolejny krok naprzód w karierze: realną możliwość rozwoju zawodowego, zdobycie bezcennego doświadczenia dzięki dostępowi do szerokiego spektrum eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem. Udział w tak prestiżowej inicjatywie, której patronują najlepsze uczelnie wyższe w kraju, oznacza automatyczny akces do grona twórczych pedagogów szanowanych za swoje zaangażowanie. Podjęcie wyzwania i praca nad projektem to też najzwyczajniej w świecie frajda i odskocznia od codziennej monotonii.

Pamiętajcie: konkursowe pomysły można zgłaszać do 29 listopada do godziny 23:59 poprzez formularz dostępny na stronie www.projektanciedukacji.pl. Tam też znajdują się szczegółowe informacje o przebiegu konkursu i jego regulamin.