30 najciekawszych projektów z trzynastej edycji konkursu „Projektanci edukacji” 2023

Na trzynastą edycję konkursu nadesłane zostały aż 502 pomysły na projekty edukacyjne z całej Polski. Wybraliśmy dla Was i szczegółowo opisaliśmy 30 projektów. Wybrane projekty to przejaw uczniowskiej kreatywności i entuzjazmu w zdobywaniu wiedzy, szukaniu rozwiązań, odnajdywaniu odpowiedzi… Przekonajcie się sami!

Szczęśliwa trzynastka

Trzynasta edycja „Projektantów edukacji” okazała się szczęśliwa, i to pod kilkoma względami. Po pierwsze, znów wzrosła liczba uczestników konkursu. Po drugie, różnorodność i kreatywność zgłoszeń okazały się imponujące. I po trzecie wreszcie… w tej edycji znów przyznaliśmy więcej nagród, niż przewidywał regulamin. To najlepszy dowód na to, że kreatywność w szkołach ma się dobrze, a entuzjastów aktywnej edukacji przybywa – zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli. Idea pracy projektem nie traci na atrakcyjności, wręcz przeciwnie – stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby współczesnych dzieci i młodych ludzi. To też pokrzepiający prognostyk na przyszłość. My w Nowej Erze – jako organizatorzy wydarzenia – zawsze jesteśmy zachwyceni entuzjazmem i świeżością myślenia prezentowanymi przez uczestników. 

Zainspiruj się i zostań „Projektantem edukacji” 

Co trzeba mieć, aby wziąć udział w konkursie „Projektanci edukacji”? Dobry pomysł i determinację, aby go zrealizować. Tak, to wszystko! Tu nie ma lepszych i gorszych uczestników, nie ma uprzywilejowanych. Liczy się to, co masz w głowie i co chcesz z tym zrobić. Jeśli marzysz o popularyzowaniu oraz zdobywaniu wiedzy i umiejętności w ciekawy, niestandardowy sposób, to „Projektanci edukacji” Ci w tym pomogą. To najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Stworzyło go wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów występują uznani eksperci. Od 2010 roku odbyło się już dwanaście edycji wydarzenia. Ważne: od 2019 roku w konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wcześniej najmłodsi uczniowie podstawówek nie mieli takiej możliwości).

W „Projektantach edukacji” marzenia są na wyciągnięcie ręki! 

 

Pobierz e-book „ZaPROJEKTowani na sukces”: