To certyfikowany, całoroczny program szkoleniowy dla nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem tej nowej inicjatywy jest pomoc w rozwijaniu kompetencji zawodowych w zakresie angażującej, aktywizującej uczniów edukacji. Dla zainteresowanych nauczycieli i dyrektorów przygotowaliśmy 5 webinariów, które będą emitowane co 2 miesiące w roku szkolnym 2022/2023. Poprowadzą je najlepsi eksperci z wybranych dziedzin, którzy w przygotowanych przez siebie materiałach postawią na praktykę. Postarają się dostarczyć użyteczne narzędzia, pomysły i rozwiązania wspierające planowanie aktywnej edukacji, prowadzenie wciągających, niezapomnianych zajęć, budowanie wewnętrznej motywacji u uczniów. Chcemy, aby wiedza i umiejętności wyniesione z tych webinarów ułatwiała codzienną pracę nauczycieli i dyrektorów, pomagała Wam i Waszym uczniom zamieniać naukę w przygodę oraz stanowiła wartościowy nabytek edukacyjny na Waszej zawodowej ścieżce.
Akademia Projektantów edukacji to unikatowy program rozwoju kompetencji
|
![]() |
|
![]() |
|
Obejrzyj retransmisje spotkań i pobierz dodatkowe materiały.
Karol Wójcicki Październik 2022
Webinarium skupi się na następujących zagadnieniach:
W ramach tych szeroko zarysowanych zagadnień, prowadzący postara się odpowiedzieć między innymi na następujące pytania:
Karol Wójcicki - pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach”. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych - takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Z zarażania astronomiczną pasją - uczynił sposób na życie.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska Listopad 2022
Webinarium skupi się na następujących zagadnieniach:
Zyta Czechowska – Nauczyciel Roku 2019. Właściciel i dyrektor Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl. Absolwentka UAM w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna, od ponad 24 lat terapeuta i nauczyciel w szkole specjalnej. Pasjonatka nowoczesnych technologii. Posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert.
Jolanta Majkowska – Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z informatyki i języka polskiego. Od lat wdraża nowoczesne technologie w szkole specjalnej.
Marta Florkiewicz-Borkowska Styczeń 2023
Webinarium skupi się na następujących zagadnieniach:
Część 1: Jak zadbać o siebie w przestrzeniach klasowo-szkolnych i nie dać się zwariować
Część 2: Jak wyznaczać granice, planować i organizować, aby dobrze się z tym czuć:
WAŻNE: do aktywnego udziału w webinarium prosimy przygotować: kartkę, długopis, mazaki i kawałek kartonu.
Marta Florkiewicz-Borkowska - nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Edukatorka w zakresie kształtowania kompetencji cyfrowych oraz nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Trenerka w wielu ogólnopolskich programach edukacyjnych. Autorka artykułów dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii oraz zastosowania arteterapii w edukacji, a także wielu innowacji pedagogicznych. Prelegentka na licznych konferencjach edukacyjnych, współorganizatorka całodniowej konferencji EduMocOnline, dyplomowana arteterapeutka. Propagatorka wykorzystywania gier planszowych, zabaw aktywizujących i metod kreatywnych w edukacji oraz łączenia offline'u z online'em. Kreatorka nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Autorka i realizatorka innowacyjnego programu edukacyjno-rozwojowego z elementami arteterapii dla młodzieży. Fanka nauki metodą projektu, odwróconej klasy oraz design thinking. Koordynatorka wielu projektów ogólnopolskich i międzynarodowych. Działaczka społeczna. Nauczycielka Roku 2017. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. W jej działaniach najważniejszy jest zawsze człowiek, emocje i relacje.
Ewa Tomczak Marzec 2023
W trakcie webinarium uczestnicy razem z prowadzącą spróbują poszukać odpowiedzi na następujące pytania:
Ewa Tomaczak - Certyfikowany moderator Design Thinking z ponad siedmioletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i warsztatów. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na wydziale Ekonomii, jest absolwentką Akademii Trenera Biznesu SET i certyfikowanym trenerem zmian. Jest członkiem Service Design Network. Współtworzy nowatorskie rozwiązania edukacyjne dla uczelni wyższych i szkół. Wykorzystuje potencjał interdyscyplinarnych zespołów i siłę skoncentrowanych na człowieku metod projektowania, aby budzić zaangażowanie pracowników i wypracowywać nowatorskie rozwiązania. Wykorzystuje do tego podejście DT (myślenie projektowe) i narzędzia service design (projektowania usług). Prowadzi procesy projektowe i moderuje sesje warsztatowe. Wartościami, które najbardziej ceni w życiu zawodowym, są: rozwój, relacje, wolność wyboru i uczciwość.
Anna Hryniewicz Kwiecień 2023
Uczestnicy webinarium dowiedzą się między innymi:
Anna Hryniewicz – psycholog z doświadczeniem zawodowym zdobywanym w publicznych i prywatnych placówkach związanych z pomocą psychologiczną, edukacją i rozwojem osobistym. W swojej pracy od lat spójnie łączy wiele dziedzin wiedzy i specjalności, począwszy od biochemii organizmu i zmian na poziomie komórkowym po neuroplastyczność mózgu i jego możliwości zmiany przez całe życie, przez psychologiczne nurty pracy z pacjentem nad jego przekonaniami, świadomością, nieświadomością, aż po odkrywanie i sięganie po moc do najgłębszych pokładów własnych zasobów; pracuje w nurcie psychologii pozytywnej i podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach. Prowadzi szkolenia dla szkół, przedszkoli i żłobków w oparciu o autorski program „Edukacja to relacja" oraz „Zabawy Fundamentalne” C. Rose. Prowadzi również coaching dla rodziców.
Nowa Era od 12 lat organizuje największy i najbardziej renomowany ogólnopolski konkurs, w którym nauczyciele i uczniowie – działając wspólnie w ramach grup projektowych – zgłaszają pomysły na projekty edukacyjne, a następnie owe projekty realizują. Przez wszystkie te lata wokół „Projektantów edukacji” zgromadziła się wspaniała, kreatywna społeczność, nauczycieli, dyrektorów i młodych ludzi pełnych pasji do działania, do zdobywania wiedzy w nowatorski sposób, do rozwijania się i realizowania swoich edukacyjnych marzeń.
Współpraca z takimi ludźmi to dla nas przyjemność i radość, a możliwość obserwowania, jak rodzą się pomysły na wspaniałe projekty i jak są realizowane – z naszym eksperckim wsparciem – daje nam wielką satysfakcję. Jesteśmy wdzięczni, że tak wielu z Was jest z nami od tak dawna. Chcielibyśmy jeszcze bardziej docenić potencjał nauczycieli i dyrektorów zaangażowanych w konkurs lub zainteresowanych nim.
Tworząc „Akademię Projektantów edukacji” pragniemy zapewnić Wam przemyślaną i cykliczną szansę na rozwijanie swoich kompetencji zawodowych w zakresie aktywnej, angażującej edukacji wykorzystującej pracę projektem oraz inne metody pomagające zainteresować i zaangażować współczesnego ucznia.
Udział w spotkaniach-webinariach odbywających się w ramach „Akademii Projektantów edukacji” potwierdzony jest każdorazowo dedykowanym certyfikatem – do pobrania online przez uczestników. Takie certyfikaty są ważnym dokumentem nie tylko w nauczycielskim CV, ale też na ścieżce rozwoju zawodowego wymaganej przez MEiN.
|