Zmiany w konkursie „Projektanci edukacji”

fot. Julia M Cameron, Pexels
Po konsultacji z uczestnikami i laureatami pierwszego etapu konkursu wdrożyliśmy rozwiązania, które ułatwią Wam realizację projektów w sytuacji „nauki na odległość”. Nie zmieniło się tylko jedno – nasze wsparcie i podziw dla Was, Projektantów edukacji!

Dziękujemy za udział w ankiecie!

Sytuacja zawieszenia stacjonarnych zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych to coś, czego nikt z nas się nie spodziewał – ani Wy, uczestnicy konkursu „Projektanci edukacji”, ani my – jego organizatorzy. Szybko stało się dla nas jasne, że regulamin i harmonogram konkursu będą wymagały zmian, które wezmą tę sytuację pod uwagę i umożliwią jak najpełniejszą realizację projektów. Opcji było kilka. Nie chcieliśmy podejmować decyzji bez Was, dlatego utworzyliśmy ankietę. Znakomita większość z Was wzięła w niej udział i wyraziła swoje zdanie. Podzieliliście się z nami nie tylko kłopotami i trudnościami wynikającymi z realizowania projektów w warunkach nauki zdalnej, ale też pomysłami i kreatywnymi rozwiązaniami, które zaczęliście wdrażać. Bardzo za to dziękujemy. Poniżej – wnioski z ankiety:

  • Aż 93% ankietowanych opowiedziało się za wydłużeniem terminu ukończenia projektów, gdyż to pomogłoby zrealizować je w takim stopniu, w jakim to obecnie jest możliwe.
  • 34% ankietowanych stwierdziło, że dadzą radę zrealizować swoje projekty po zmodyfikowaniu ich lub częściowym odejściu od pierwotnego pomysłu.
  • 30% ankietowanych wnioskowało o ewaluację częściowo zrealizowanych projektów i dopuszczenie ich do rywalizacji o nagrody specjalne.
  • Jedynie 16 % ankietowanych uznało, że ich projektów nie da się zrealizować w obecnych warunkach.

Ważne zmiany w konkursie

Mając wszystko powyższe na uwadze, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu następujących zmian w drugim etapie konkursu:

  • Nowy, dłuższy termin realizacji projektów – aż do 5 czerwca 2020.
  • Nowe pole w formularzu konkursowym dla 2. etapu – pochwalcie się, jak dostosowaliście projekt do edukacji zdalnej, abyśmy mogli docenić Waszą kreatywność i elastyczność.
  • Nowy termin ogłoszenia laureatów 2. etapu – 15 czerwca 2020.
  • Cząstkowa ocena projektów, których nie udało się zrealizować – ponieważ laureaci 1. etapu są zobowiązani do wypełnienia drugiej części formularza niezależnie od okoliczności.
  • Możliwość zgłoszenia projektu w kolejnej edycji konkursu, o ile w bieżącej edycji nie ma już możliwości jego realizacji.

Mamy nadzieję, że te zmiany umożliwią Wam dalszą pracę nad rozpoczętymi projektami oraz zapewnią dostateczną ilość czasu na ich odpowiednie zmodyfikowanie i dostosowanie do sytuacji pracy zdalnej. Trzymamy kciuki za każdą grupę projektową, bo wiemy, że Projektanci edukacji nigdy się nie poddają!

 

Nadchodzi wsparcie!

Nauczyciele i Uczniowie biorący udział w konkursie to społeczność kreatywna i samodzielna. Wiemy, że wielu z Was już teraz ma mnóstwo pomysłów umożliwiających modyfikację i realizację zgłoszonych pomysłów w nowych warunkach. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy pozostawili Was bez wsparcia. Dlatego zebraliśmy informacje o narzędziach umożliwiających zdalną pracę z grupą projektową. Rekomendują je nasze ekspertki z grupy facebookowej „Projektanci edukacji” (dołączcie, jeśli jeszcze Was tam nie ma!). Wszystkie zebrane przez nas rozwiązania znajdziecie tutaj.

 

Nagrody czekają na odważnych

Liczymy, że Wasza pomysłowość oraz udzielone przez nas wsparcie pozwolą Wam pozostać w konkursie i walczyć o Złote Granty! Nagrody w drugim etapie się nie zmieniły: to
5 Złotych Grantów po 2000 zł oraz Dyplom potwierdzający zwycięstwo w danej kategorii specjalnej (Budujemy relacje, Stosujemy nowe technologie, Myślimy nieszablonowo, Działamy z sercem, Prezentujemy projekt). Dodatkowo zostanie przyznana nagroda miesięcznika FOCUS.

Pamiętajcie, że w razie dodatkowych pytań czy potrzeby konsultacji możecie do nas pisać lub pytać w grupie. Owocnego PROJEKTowania!

konkurs