XI edycja konkursu „Projektanci edukacji” – aktualności

Wystartował II etap „Projektantów edukacji”. Sięgnij po Złote Granty!

Drugi etap naszego konkursu to czas na realizację Waszych pomysłów. Sięgnijcie po marzenia i zmieńcie pomysły w gotowe projekty. Do rywalizacji zapraszamy wszystkich! W drugim etapie uczestniczyć mogą zarówno pomysły nagrodzone w pierwszym etapie, jak i te nienagrodzone. Wszyscy mają równe szanse!

Laureaci I etapu 11 edycji konkursu

7 stycznia 2021 w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury tegorocznej, jedenastej edycji konkursu. Spośród 457 nadesłanych pomysłów na projekty edukacyjne wyłonionych zostało 60. Kolejnych 15 pomysłów wybrali internauci. Łącznie przyznanych zostało więc 75 grantów finansowych po 1000 zł każdy. Ale na tym konkurs się nie kończy. Przed nami drugi etap, w którym zobaczymy realizację zwycięskich pomysłów! Nie możemy się doczekać!

Nie chowaj pomysłów w szufladzie! Zdobądź granty w 11. edycji konkursu „Projektanci edukacji”!

Zapraszamy grupy projektowe ze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgłaszajcie pomysły, zdobywajcie granty, realizujcie projekty. Bo najlepsza nauka to nauka przez działanie!

Dajcie się poznać, dołączcie do grupy „Projektanci edukacji”

Zapraszamy wszystkich uczestników i sympatyków konkursu „Projektanci edukacji” do elitarnej facebookowej grupy. Grupa zrzesza najbardziej kreatywnych i aktywnych nauczycieli, tworząc wyjątkową społeczność. Nie może Was tam zabraknąć!

X edycja konkursu „Projektanci edukacji” – aktualności

„ZaPROJEKTowani na sukces”: najbardziej inspirujący e-book roku!

Uwaga, poszukiwacze pomysłów, otwarte głowy, fascynaci nauki, fani projektów edukacyjnych! Jest już dostępny e-book „ZaPROJEKTowani na sukces”, który omawia 28 najciekawszych projektów zrealizowanych w ramach ostatniej, dziesiątej edycji konkursu „Projektanci edukacji”. Sięgnijcie po niego, a nie oderwiecie się od lektury!

Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu

Jury konkursu „Projektanci edukacji” 2020 wyłoniło zdobywców Złotych Grantów, którzy tym samym stali się zwycięzcami drugiego etapu konkursu. Gratulacje!

Zmiany w konkursie „Projektanci edukacji”

Po konsultacji z uczestnikami i laureatami pierwszego etapu konkursu wdrożyliśmy rozwiązania, które ułatwią Wam realizację projektów w sytuacji „nauki na odległość”. Nie zmieniło się tylko jedno – nasze wsparcie i podziw dla Was, Projektantów edukacji!

II etap „Projektantów edukacji”: najczęściej zadawane pytania

Kto pyta, nie błądzi. Często bywa jednak, że nasze pytanie zadał już wcześniej ktoś inny. Zamiast czekać na odpowiedź, warto więc sięgnąć „do źródeł”. Poniżej przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań związanych z konkursem. Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, sprawdź jeszcze regulamin.

Rozpoczynamy drugi etap konkursu

Przedmiotem pierwszego etapu konkursu było zgłoszenie pomysłów na projekty edukacyjne. Teraz – gdy zwycięskie pomysły zostały wybrane – przechodzimy do etapu drugiego, czyli do realizacji.

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu

7 stycznia w siedzibie Nowej Ery odbyło się posiedzenie jury, które wyłoniło 60 zwycięskich pomysłów na projekty edukacyjne. Kolejnych 15 pomysłów wybrali internauci w odrębnym głosowaniu. Łącznie przyznanych zostało więc 75 grantów finansowych, które pomogą zmienić naukę w przygodę. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i laureatom!

Co mówią o sobie Projektanci?

Jak nieustannie podkreślamy, nazwa konkursu – „Projektanci edukacji” – nie jest przypadkowa. Mówi ona o jego kluczowym elemencie, trzonie wszystkich podejmowanych w jego ramach działań, czyli o Was – nauczycielach z pomysłami. A jak Projektanci opisują samych siebie?

Edukacja przyszłości i kompetencje XXI wieku

O edukacji przyszłości i kompetencjach XXI wieku rozmawiają Jolanta Gałecka, ekspertka edukacyjna, oraz Jan Stradowski, szef działu nauki magazynu „Focus”.

Aktywnie lepiej

Czym się różnią aktywne i frontalne metody nauczania i jak nauczyciele mogą zachęcić uczniów do aktywnej współpracy ze sobą?

„Projektanci edukacji” – nowa formuła, więcej korzyści

„Projektanci edukacji” to odświeżona odsłona „Projektu z klasą” – popularnego, ogólnopolskiego konkursu na projekt edukacyjny stworzonego przez wydawnictwo Nowa Era.

Dlaczego „Projekt z klasą” to teraz „Projektanci edukacji”?

W edukacji najważniejsi są ludzie. Organizując dziewięć edycji konkursu „Projekt z klasą”, poznaliśmy nauczycieli i uczniów pełnych inwencji i zaangażowania. Dziesiąta, jubileuszowa edycja to świetny moment, aby docenić Waszą kreatywność.

Zobacz także

Zasady

Sprawdź zasady udziału w konkursie.

Harmonogram

Zobacz, kiedy startują poszczególne etapy konkursu.

Galeria pomysłów

Zobacz wszystkie pomysły zgłoszone do konkursu.