Gratulujemy zdobywcom Złotych Grantów!  

Jury drugiego etapu bieżącej, dwunastej edycji konkursu „Projektanci edukacji” przyznało Złote Granty po 2000 złotych każdy dla pięciu najlepiej zrealizowanych projektów.  

Kreatywność i pasja nagrodzone 

Etap realizacji zgłoszonych pomysłów i przekuwania ich w projekty jest w naszych oczach zawsze niezwykły. Widzimy, jak ze spisanych na papierze i w komputerze słów rodzą się rzeczywiste działania i wydarzenia edukacyjne. Towarzysząca temu procesowi kreatywność, zaangażowanie i autentyczne emocje to coś, co trudno zapomnieć. Tym bardzie ciekawi nas werdykt, jaki ostatecznie zapadnie. Na nagrodę mogą liczyć te grupy projektowe, które najpełniej zrealizują potencjał tkwiący w zgłoszonym pomyśle, najefektowniej połączą edukacyjny potencjał swojego pomysłu z efektowną formą i nienaganną realizacją. Poziom zmagań w drugim etapie konkursu jest zawsze wysoki, a jury mierzy się z trudnymi wyborami i decyzjami.   

Oddajmy głos jurorom 

Zanim przedstawimy listę zdobywców Złotych Grantów, chcielibyśmy oddać głos jurorom. Ich komentarze dobrze oddają emocje towarzyszące wyborom i głosowaniu, pokazując jednocześnie coś niezwykle dla nas ważnego – że „Projektanci edukacji” to konkurs, w którym pasjonaci są zarówno po stronie uczestników, jak i organizatorów i jurorów. 

 

W kapitule jury „Projektantów edukacji” zasiadam od pierwszej edycji tego konkursu. I za każdym razem, gdy myślę, że nic już nie jest w stanie mnie zaskoczyć, pojawiają się projekty, które wyprowadzają mnie z błędu. Tak było i w tym roku! Jestem pod ogromnym wrażeniem inwencji, pracowitości i pomysłowości uczestników, zaś zwycięskim projektom biję wielkie brawa. To świetna edukacyjna robota godna docenienia i wyróżnienia! (Małgorzata Jankowska) 

Mogę powiedzieć, że projektowanie edukacji ma się wspaniale! Wiem to, bo kolejny raz miałam ogromny problem z oddaniem swoich punktów na działania, które powinny otrzymać Złoty Grant Jury konkursu. Postawiłam na grupy projektowe, które otwarcie komunikowały swoje „dlaczego”, wychodziły od analizy potrzeb oraz kierowały się niesamowitą empatią i tym samym pokazały realny wpływ na kreowanie rzeczywistości wokół. Niezwykle (od)ważne tematy, w zespół z otwartością na innych, autonomią zespołów projektowych oraz dobrą zabawą – to na pewno przepis na współczesną szkołę, która angażuje i ma wpływ! Dziękuję wszystkim Projektantom Edukacji za kolejną edycję zachwytów i edukacyjnych wzruszeń! (Justyna Mak

Projekty nagrodzone Złotymi Grantami w XII edycji „Projektantów edukacji” to:  

Prosimy o przyjęcie gratulacji i wyrazów uznania WSZYSTKICH uczestników i laureatów tegorocznej edycji „Projektantów edukacji” – za wytrwałość, konsekwencję, pomysłowość i naukową dokładność.
Do zobaczenia w kolejnej edycji!