Poznaj 30 projektów, które zmieniły (czyjś) świat 

Jeśli mamy wrzesień, to czas na e-book z podsumowaniem XII edycji „Projektantów edukacji”. Wybraliśmy dla Was i szczegółowo opisaliśmy 30 projektów spośród 419 nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu. Jest to „crème de la crème” – fantastyczne świadectwo uczniowskiej kreatywności i entuzjazmu w zdobywaniu wiedzy, szukaniu rozwiązań, odnajdywaniu odpowiedzi… niezmiennie pod okiem najbardziej otwartych i życzliwych nauczycieli wspierających te uczniowskie pasje!  

Są pomysły, jest energia do działania 

Moment, w którym widzimy, jak pomysły zgłoszone na konkurs zmieniają się w pełnokrwiste projekty, jest zawsze niezwykły. Oto ze spisanych na papierze i w komputerze słów rodzą się rzeczywiste działania i wydarzenia edukacyjne, które zmieniają czyjeś życie. Czy to zbyt górnolotne stwierdzenie? Wcale nie! Poczucie sprawczości i mocy wynikające ze wspólnej realizacji pomysłów, marzeń, zamierzeń – zostaje z uczestnikami konkursu na zawsze, dając im siłę i energię do dalszego działania, zdobywania wiedzy, rozwijania się. Równie duży i ważny jest impakt wywierany przez zrealizowane projekty na środowiska lokalne i szkolne – to bardzo często działania czy rozwiązania trafiające idealnie w konkretne potrzeby. A także wspaniały przykład dla innych, którzy być może zainspirują się i w kolejnych latach też postanowią coś zmienić w swoim (edukacyjnym) życiu.  

Ten e-book ma moc 

 „ZaPROJEKTowani na sukces” 2022 to e-book, który każdy może pobrać gratis. Opisane w nim projekty – a jest ich aż 30 – są za dobre, aby trzymać je w szufladzie lub limitować dostęp do nich. Chcemy, aby poznała je cała Polska. Są to bowiem projekty, które zachwycają, inspirują, skłaniają do działania i rozbudzają apetyt na edukacyjną kreatywność.    

Oprócz opisów projektów, w e-booku przeczytacie także wypowiedzi ich twórców, komentarze jurorów, opisy unikatowych elementów poszczególnych projektów i wnioski wypływające z ich realizacji. Zależało nam, aby pokazać nie tylko sedno poszczególnych projektów, ale też emocje towarzyszące ich powstawaniu, zapał uczestników, zachwyt specjalistów oceniających te prace. To 43 strony, które mogą zmienić Wasze spojrzenie na pracę metodą projektu i dać Wam mnóstwo inspiracji – do wykorzystania w szkole, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań czy szkoleniach. To także niezbędny materiał dla wszystkich pragnących wziąć udział w kolejnych edycjach inicjatywy. Uzupełnieniem treści e-booka jest pełna lista laureatów 1. i 2. etapu oraz podsumowanie dwunastej edycji konkursu.   

Zostań „Projektantem edukacji” 

Co trzeba mieć, aby wziąć udział w konkursie „Projektanci edukacji”? Dobry pomysł i determinację, aby go zrealizować. Tak, to wszystko! Tu nie ma lepszych i gorszych uczestników, nie ma uprzywilejowanych. Liczy się to, co masz w głowie i co chcesz z tym zrobić. Jeśli marzysz o krzewieniu oraz zdobywaniu wiedzy i umiejętności w ciekawy, niestandardowy sposób, to „Projektanci edukacji” Ci w tym pomogą. To najpopularniejszy ogólnopolski konkurs na pomysł na projekt edukacyjny. Stworzyło go wydawnictwo Nowa Era, a w roli jurorów występują uznani eksperci. Od 2010 roku odbyło się już dwanaście edycji wydarzenia. Ważne: od 2019 roku w konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wcześniej najmłodsi uczniowie podstawówek nie mieli takiej możliwości). W ostatniej edycji do wygrania było łącznie 80 grantów na sumę 85 000 złotych. Jest zatem o co walczyć. W „Projektantach edukacji” marzenia są na wyciągnięcie ręki, a kolejna edycja startuje już w październiku 2022. Zapraszamy, zachęcamy i trzymamy za Was kciuki! 

Pobierz e-book tutaj