Złote Granty przyznane! II etap konkursu pełen niespodzianek!

Jury XI edycji konkursu „Projektanci edukacji” wyłoniło zwycięzców drugiego etapu konkursu. Nie obyło się bez niespodzianek! Poznajcie tegorocznych zdobywców Złotych Grantów!  

Złote Granty przyznane!

Tak, to jest ten moment! Czekaliśmy na niego i my, i uczestnicy drugiego etapu tegorocznej edycji konkursu. Kto stworzy projekt na miarę Złotego Grantu? Kto najpełniej zrealizuje potencjał tkwiący w zgłoszonym pomyśle? Kto zachwyci jury oryginalnością, zaangażowaniem, świetną realizacją, dokumentacją i opisem? Czy to w ogóle możliwe w realiach pracy zdalnej? Okazuje się, że nie tylko możliwe, ale wręcz… konieczne! Nic tak nie wyzwala kreatywności jak utrudnienia, nic tak nie motywuje do poszukiwania ciekawych rozwiązań! Zaskoczyliście nas kompletnie w tym drugim etapie, prezentując niesamowicie wysoki poziom. Zrealizowaliście swoje projekty w sposób koncertowy – zachwyciliście nas i wzruszyliście. Postanowiliśmy zatem, że my też zrobimy Wam niespodziankę. A mianowicie… zamiast pięciu Złotych Grantów przyznaliśmy sześć!!! Podobnie jak w zeszłyrm roku, wśród laureatów znalazł się także projekt, który nie zdobył nagrody w pierwszym etapie. To po raz kolejny potwierdza, że o swoje marzenia trzeba walczyć do końca. W naszym konkursie wszystko jest możliwe i wszystko zależy od Was!

Zwycięskie projekty to:

A to jeszcze nie koniec. Swoją nagrodę przyznał również miesięcznik FOCUS i ta nagroda idzie do… 3LAB Pracownia Innowacji. Wielkie gratulacje!

Komentarze jury

Moglibyśmy jeszcze długo zachwycać się Waszą postawą i kreatywnością, ale zamiast tego… po prostu oddamy głos jury. Zobaczcie, co oni mają do powiedzenia o tegorocznej edycji – w końcu byli w samym środku tego twórczego huraganu!

Jan Stradowski: „Zadanie jurora było o wiele trudniejsze niż w pierwszym etapie. (…) Wszyscy finaliści zasługują na uznanie. Projekty mają wysoki poziom merytoryczny, uwagę zwraca też jakość wykonania np. gier edukacyjnych czy podręcznika do fizyki. Do tego prace prowadzono w wyjątkowo trudnych warunkach pandemicznych. Mam nadzieję, że wszystkie inicjatywy z tegorocznej edycji będą kontynuowane i rozwijane, gdy uczniowie będą mogli bezpiecznie wrócić do szkół.”

Marta Florkiewicz-Borkowska: „Jestem pod wrażeniem rozmachu i ogromu pracy uczniów i nauczycieli. Jak wiele można się nauczyć, jak wiele można zrobić, gdy rozbudzi się iskrę i odkryje pasję oraz podąży za tym, co nas interesuje i co się lubi robić. Dlatego wybrać 6 złotych grantów było niezwykle trudno. Kilka razy czytałam i przeglądałam realizację projektów oraz opis i efekty. Podobała mi się determinacja uczestników w dążeniu do celów w tym niełatwym czasie. duże wrażenie zrobiły na mnie projekty, które miały pięknie skondensowane materiały wypracowane w trakcie projektu na specjalnych stronach czy też w prezentacjach. Projekty, w których mogłam usłyszeć refleksje uczestników i uczestniczek, bardzo mnie wzruszały, ponieważ to właśnie oni są bohaterami tych projektów i dopuszczanie ich do głosu jest dla mnie bardzo ważne. Gratuluję wszystkim, którzy zrealizowali projekty. To jest Wasz skarb – coś, co zostanie w Waszych wspomnieniach na długo.”

Justyna Mak: „Od samego początku moją największą uwagę przyciągały projekty, które aż „kipiały” od autonomii uczniów i wyraźnie pokazywały, że ich działania mogą mieć realny wpływ na zmianę. Bo głównie o to mi chodzi, gdy zachęcam do projektowych aktywności. Moi faworyci udowodnili, że zmiana jest możliwa mimo bardzo trudnego czasu, że traktują swoje pomysły jak wieloetapowy proces, który się rozwija, zmienia i często ma przyszłość. Bardzo urzekło mnie to, że w entuzjastycznych opisach aktywności projektowych pięknie podkreślano tzw. „4K” – komunikację, kreatywność, krytyczne myślenie oraz kooperację członków zespołu – widać to było także w genialnie dobranych narzędziach dokumentujących i podsumowujących działania. Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że mogłam być świadkiem tylu fantastycznych pomysłów na dobre, relacyjne i innowacyjne oblicze edukacji!”

Trudno coś dodać do powyższych słów, więc powiemy tylko jedno: wielkie gratulacje dla WSZYSTKICH uczestników tegorocznej edycji konkursu – za wytrwałość, konsekwencję, pomysłowość i optymizm w tych trudnych czasach.

Do zobaczenia w kolejnej edycji!