Numer projektu: 228
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Niebieski projektor

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Projekt ma na celu przybliżenie tematyki autyzmu i jest odpowiedzią na problem niskiej świadomości społecznej w tej kwestii oraz stygmatyzacji osób z tym zaburzeniem. Uczestnicy projektu - członkowie koła teatralnego odbędą spotkania z terapeutkami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Warsztaty staną się inspiracją do stworzenia scenariusza filmowego. Uczniowie przygotują scenografię, kostiumy i nakręcą film dotyczący autyzmu, który zostanie wyświetlony w Miejskim Centrum Kultury podczas obchodów Blue Day.
Plan działania

Plan działania

Uczniowie odbędą serię spotkań z terapeutkami z SOSW2. Warsztaty staną się inspiracją do stworzenia scenariusza. Dzieci staną się scenarzystami, reżyserami, operatorami kamery, scenografami, makijażystami. Praktyczne podejście do tematu umożliwią im warsztaty filmowe. Film zostanie zaprezentowany podczas obchodów Blue Day.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

W lutym uczniowie spotkają się z terapeutami z SOSW2 i wezmą udział w warsztatach filmowych. W marcu rozpocznie się praca nad filmem. W kwietniu zostaną zaprezentowane efekty naszych działań.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Każde spotkania i warsztaty można zorganizować online. Pisząc scenariusz, wykorzystamy aplikację Teams. Gotowy film można zamieścić w Internecie.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie przede wszystkim poszerzą swoją wiedzę dotyczącą spektrum autyzmu. Czasami boimy się tego, czego nie znamy, więc jedyną drogą jest edukacja. Wiedza czyni z nas świadomych i tolerancyjnych ludzi. Ponadto członkowie koła teatralnego nabędą nowych wiadomości związanych z pracą nad filmem. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant przeznaczymy na zakup elementów scenografii, kostiumów, kosmetyków do wizażu oraz upominki dla wszystkich uczestników projektu.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Projekt ,, Niebieski projektor" jest wyjątkowy, ponieważ przyczyni się do poszerzenia wiedzy dotyczącej spektrum autyzmu, nie tylko wśród członków projektu, ale i społeczności całego miasta. 

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Placówek Oświatowych nr 2

Adres

Konarskiego 17, 26-110 Skarżysko-Kamienna

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów