Numer projektu: 392
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Grasz w zielone? No jasne, że GRAM!!!

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Czy pamiętamy na czym polega gra w zielone? A gra w gumę, klasy? Wojna-piwko-naprzeciwko? Niestety, coraz mniej osób pamięta, na czym polegają gry podwórkowe popularne w czasach, gdy dzieci spędzały mnóstwo czasu na dworze i bawiły się ze sobą, a nie grały w gry komputerowe i komunikowały przez portale społecznościowe. Pomysł polega na przypomnieniu dawnych gier podwórkowych i zaproponowaniu ich do wspólnych zabaw podczas szkolnych przerw. Chcemy by dzieci odłożyły telefony, by pobawiły się w gry, które zachęcają do współpracy, ruchu, przebywania na świeżym powietrzu i dają wiele radości. 
Plan działania

Plan działania

Zamierzamy stworzyć listę gier popularnych w czasach, gdy uczniami byli uczący w naszej szkole nauczyciele, rodzice/dziadkowie naszych uczniów. Poznamy zasady tych gier, zgromadzimy potrzebne materiały (gumy, kamyki, kredę itp.) i będziemy pokazywać je przedszkolakom i uczniom klas 1-8. Zaprosimy do współpracy nauczycieli, rodziców i dziadków. Przeprowadzimy z nimi rozmowy, poprosimy o instrukcje gier, a chętnych do pokazania na czym one polegają (podczas Dnia Babci i Dziadka, Dnia Rodziny). 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Początkowo w projekt będą zaangażowaniu uczniowie, którzy będą gromadzić informacje na temat gier. Dobiorą się oni w małe grupy. Każda z grup zajmie się jedną grą, do której przygotuje instrukcję i potrzebne materiały. Następnie zostanie utworzony harmonogram, zgodnie z którym gry będą prezentowane. Koniecznie wpiszemy tu Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Rodziny :) Będziemy grać przez cały rok szkolny, aż do wakacji. A potem, mamy nadzieję, granie nie ustanie :) 
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie będą odpowiedzialni za wyszukanie gier (dowiedzenie się o nich od rodziców, dziadków, nauczycieli), przygotowanie instrukcji oraz niezbędnych materiałów. Następnie zaprezentują je swoim kolegom. Nauczą grać w nie całą szkolną społeczność. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Dzięki wygranej będziemy mogli zakupić potrzebne materiały (gumy, kredę itp.), różne pojemniczki, pudełeczka, regały na kółkach do gromadzenia, przechowywania i zabierania w dogodne miejsce potrzebnych materiałów. Zakupimy zestawy notesów, ołówków i podkładek do gier na kartce. 
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Projekt zintegruje całą szkolną społeczność. Rodzicom/dziadkom/nauczycielom przypomni to, co sprawiało im radość w czasach ich dzieciństwa. Uczniów zachęci do odłożenia telefonów i zabawy bez telefonów w dłoni. Będzie to czas na zabawę, bycie razem. 

Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina

Adres

Lipowa 12, 96-200 Babsk

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów