Numer projektu: 1185
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Akademia Sukcesu!

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Zorganizowanie cyklu spotkań  - warsztatów edukacyjnych dla klas VII i VIII szkoły podstawowej rozwijających zainteresowania uczniów różnymi dziedzinami nauki, pogłębiających ich wiedzę oraz dających możliwość wyboru profilu przyszłej klasy szkoły ponadpodstawowej.
Plan działania

Plan działania

Przeprowadzenie raz w miesiącu (sobota) otwartych zajęć dla chętnych siódmo i ósmoklasistów z powiatu kwidzyńskiego. Warsztaty prowadzone są w sposób atrakcyjny, metodami aktywizującymi np: zajęcia laboratoryjne z chemii, sekcja ryby z biologii, przedstawienie teatralne z języka polskiego, quiz podróżniczy z języka angielskiego mają zachęcić młodych ludzi do zdobywania wiedzy.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Jedna sobota w miesiącu roku szkolnego 2019/2020:
26.X.2019 - warsztaty nauk przyrodniczych
16.XI.2019 - warsztaty językowe
07.XII.2019 - warsztaty humanistyczne
22.II.2020 - warsztaty nauk ścisłych
28.III.2020- warsztaty teatralne
25.IV.2020 - warsztaty nauk przyrodniczych
23.V.2020 - warsztaty terenowe
Zajęcia realizowane będą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie.

Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Grupa projektowa uczniów liceum wcieli się w rolę prowadzących zajęcia dla młodszych kolegów, pomoże w przeprowadzeniu warsztatów, a przygotowując je wraz z nauczycielami wykaże się kreatywnością 
i umiejętnością pracy w grupie.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Przeprowadzenie warsztatów wiążę się z nakładami finansowymi związanymi z zakupem materiałów niezębnych do ich realizacji np: zakup ryb, rekwizytów teatralnych, odczynników chemicznych ...Chcemy także, promować ekologiczne postawy wśród młodzieży i przyczynić się do zmniejszenia wszechoobecnego plastiku w środowisku  projektując dla uczniów biorących udział w projekcie bawełniane torby ekologiczne z logo naszego projektu.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Chcemy, aby warsztaty w atrakcyjnej i  zrozumiałej formie zachęciły młodzież do rozwijania swoich zainteresowań i pogłębiania wiedzy oraz pokazywały możliwości dalszych wyborów. 

Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące Stanisława Wyspiańskiego

Adres

Słoneczna 2, 82-500 Kwidzyn

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów