Numer projektu: 1125
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

FIK NA KLIF

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Głównym celem naszego projektu jest wyjście z sali podczas lekcji geografii i realizowanie podstawy programowej poprzez wykonywanie badań i pomiarów kartograficznych, hydrologicznych, geologicznych, geomorfologicznych, pedologicznych i meteorologicznych poza szkołą :)
Plan działania

Plan działania

Wiosną 2020 chcemy zorganizować warsztatowy dzień geografa w okolicach Klifu Redłowskiego, gdzie planujemy obliczyć kat padania promieni słonecznych w południe słoneczne, za pomocą kompasów i taśmy mierniczej naszkicować plan terenu, zrobić pomiary hydrologiczne rzeki Kaczej, analizę geologiczną i geomorfologiczną Klifu Orłowskiego, znaleźć 10 rodzajów skał na plaży i je sklasyfikować, wykopać i zanalizować profil glebowy oraz zanalizować wpływ Morza Bałtyckiego na lokalny mikroklimat. 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Wiosną 2020 na w Okolicach Klifu Redłowskiego. 
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy nauczą się planować projekt, przygotowywać i przeprowadzać  badania terenowe a następnie przedstawiać w atrakcyjny sposób wyniki swoich badań. 
W ten sposób niektórzy pewnie załapią bakcyla terenowego geografa, a inni może spojrzą na geografię z lepszej strony, widząc iż jest to na prawdę nauka o ziemi...! 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant chcemy przeznaczyć na zakup sprzętu terenowego takiego jak: kompasy, taśmy miernicze, łopatka, kwasomierz glebowy, gnomon, termometr, barometr, wiatromierz, oraz dofinansować dojazd na warsztaty, 
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Nasz projekt jest naszym zdaniem ciekawy ponieważ nauka geografii musi odbywać się w terenie! W szkole to nie jest w ogóle geografia!  Dzięki zakupionemu sprzętowi będziemy mogli takie warsztaty organizować cyklicznie, przynajmniej co roku, ale sprzęt będziemy również wykorzystywać częściej podczas lekcji np. na szklonym boisku. 

Szkoła

Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa

Adres

Aleja Niepodległości 739A, 81-838 Sopot

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów