Numer projektu: 1155
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Platforma edukacyjna - Technik Informatyk

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Projekt polega na stworzeniu platformy edukacyjnej dla zawodu technik informatyk z dostosowaniem dla uczniów niepełnosprawnych.
 Efektem naszych działań będzie gotowa platforma w formie serwisu internetowego dostosowanego do każdego typu urządzeń. Po zalogowaniu uczeń otrzyma gotowe rozwiązania w jaki sposób nauczyć się i przystąpić do egzaminów zawodowych i je zdać.
 Platforma będzie przystosowana dla uczniów z dysfunkcją wzroku, słuchu (tłumacz języka migowego) oraz jest napisana językiem dostosowanym do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów z autyzmem, w tym z Zespołem Aspergera. 

Plan działania

Plan działania

Projekt nad platformą to praca 7-osobowego zespołu nauczycieli pracujących w Technikum nr 2 dla Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie.
 W projekt zamierzamy zaangażować uczniów, którzy sami określą jakie materiały są dla nich przydatne, czytelne i zrozumiałe.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Pomysł będzie realizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie (Technikum nr 2)
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie będą częścią projektu jako odbiorcy i testerzy platformy, ale również część grupy będzie zaangażowana bezpośrednio w tworzenie, modyfikowanie i publikację materiałów.
 Umiejętności:
 -praca w grupie
 -standaryzacja wykonanych materiałów
 -obsługa platformy internetowej
 -nauka języków programowania
 -utrwalenie treści programowych z zawodu technik informatyk
 -montaż i obróbka materiałów wideo.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Granty będą niezbędne dla opłaty za certyfikowanego tłumacza języka migowego oraz do zakupu materiałów: płótna do nagrywania i oświetlenia, kamery do nagrywania filmów wideo oraz wykupienia hostingów.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Będzie to pierwsza w Polsce platforma dostosowana do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów niepełnosprawnych uczących się zawodu technik informatyk.
 W sieci jest dużo materiałów na temat tego zawodu natomiast osoby słabowidzące, a w szczególności niesłyszące w praktyce nie są w stanie przyswoić trudnego języka informatycznego, pomimo drzemiącego w nich potencjału do nauki. Dlatego wychodzimy na przeciw ich oczekiwaniom w sposób innowacyjny i zaawansowany technologicznie.

Szkoła

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie

Adres

Wyścigowa 31, 20-425 Lublin

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów