Numer projektu: 1320
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Dwubiegunowi

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Nasz projekt skupia się na Chorobie Afektywnej Dwubiegunowej, potocznie zwanej ChAD. Zauważyliśmy dużą niewiedzę wśród rówieśników na temat zagadnień tj. depresja, nerwica, borderline czy bipolar. Jak wiele osób przyznało - jest to dla nich temat tabu. Naszym projektem chcemy zacząć powoli burzyć te 'mury' tabu, przez budowę zdrowego, aktywnego, świadomego społeczeństwa między innymi przez przeprowadzenie warsztatów na temat ChAD oraz dwu-biegunowego biegu i stałą aktywność w mediach społecznościowych.
Plan działania

Plan działania

Zamierzamy tego dokonać przez przeprowadzenie warsztatów w klasach 1 i 2 naszej szkoły.  Dodatkowo chcemy zorganizować dwu-biegunowy bieg przez radomski deptak na ul. Żeromskiego. Mamy ogromną nadzieję, że każdy, kto podejmie się tego zadania, będzie biegł w intencji osób chorych, tym samym przyczyni się do budowy duchowego mostu. Podczas biegu przeprowadzimy zbiórkę charytatywną na Fundację 'Dajemy Dzieciom Siłę', aby każdy, kto potrzebuje pomocnej dłoni, mógł taką otrzymać.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Swoje działania chcemy przeprowadzić w naszej szkole - VI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz na ulicy Żeromskiego - deptaku naszego miasta. Dodatkowo planujemy prężnie działać w mediach społecznościowych - na Instagramie, Facebooku i Twitterze.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy grupy projektowej nauczą się wielu praktycznych zagadnień z obszaru zarządzania, pracy w grupie, planowania, tworzenia projektów społecznych oraz zyskają wiele informacji z obszaru ChaD. 
Uczestnicy grupy projektowej będą odpowiedzialni za informowanie o ChAD w mediach społecznościowych, zdobywanie partnerów medialnych, zorganizowanie warsztatów oraz biegu na terenie miasta. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zdobyty grant chcielibyśmy przeznaczyć na pokrycie wszelkich opłat związanych z organizacją biegu - plakaty, nagrody, opłaty za wynajęcie nagłośnienia. Oraz na realizację warsztatów - opłacenie prelegenta, specjalisty, który pomógłby swoją wiedzą merytoryczną interesująco przedstawić tak ważne zagadnienie.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Nasz projekt przede wszystkim wyróżnia temat. Jako młode i dociekliwe osoby zauważyliśmy, że problem chorób psychicznych w Polsce jest lekceważony i uważany za tabu. Osoby borykające się z różnorakimi dolegliwościami boją się do nich przyznać, często nie wiedzą jak zacząć rozmowę, bo przypuszczają, że zostaną potraktowane jak przewrażliwione czy szukające problemu na siłę. Zatem, chcemy to zmienić. 
Wyjątkowość? To dość przereklamowane. Nie uważamy się za lepszych od innych. Chcemy po prostu dać coś od siebie. Tu liczą się przede wszystkim konsekwencja i ambicje. Jeśli coś zaczynamy, to chcemy to doprowadzić do końca. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom zwiększymy świadomość ludzi w różnych grupach wiekowych na temat choroby afektywnej dwubiegunowej, na którą mogą cierpieć zarówno ci znani i lubiani, co regularnie pokazujemy w mediach społecznościowych, jak i przeciętni ludzie, których mijamy codziennie na ulicy.

Szkoła

VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Adres

Kilińskiego 25, 26-600 Radom

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów