Numer projektu: 13
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

Misiowe podróże po Polsce - ogólnopolski projekt dla klas I-III

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu


„ Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych...

Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszy w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak będzie miał swój pamiętnik podróżnika. Misie będą zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi dwie szkoły. Zadaniem szkoły (klasy), która będzie gościła misia będzie pokazanie jak najwięcej najważniejszych informacji o swoim mieście bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole będą mieli za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. To w jaki sposób będzie uzupełniony pamiętnik zależy od kreatywności i pomysłów klasy. Dodatkowo podczas pobytu misia w szkole zadaniem nauczyciela będzie poinformowanie organizatora, gdzie aktualnie znajduje się pluszak oraz wysłanie kilku zdjęć z podróży w danym mieście.


Plan działania

Plan działania

Misie zostały wysłane we wrześniu do szkół - podróżują cały rok szkolny - w czerwcu wracają do Elbląga. Do projektu zgłosiło się 250 szkół
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Projekt realizowany jest przez cały rok szkolny 
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Jeżeli pojawi się opcja nauki zdalnej misie troszkę dłużej zagoszczą w szkole - powrócą do dalszej podróży po powrocie do szkoły , wtedy projekt przedłuży się o kolejny rok szkolny.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie oraz nauczyciel biorący udział w projekcie będą odpowiedzialni przede wszystkim za uzupełnienie pamiętnika podróżnika oraz pokazanie misiowi najciekawszych miejsc w swojej okolicy.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zdobyty grant chcielibyśmy przeznaczyć na wydanie książek podróżników i wysłanie ich do szkół biorących udział w projekcie
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Projekt jest ogólnopolski, dzieci dzięki projektowi poznają wiele nieznanych dotychczas miejsc w kraju. Projekt można śledzić na stronie Facebookowej projektu :
https://www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770/

Szkoła

Szkoła Podstawowa Nr 14 im. Jana Brzechwy

Adres

Mielczarskiego 45, 82-300 Elbląg

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów