Numer projektu: 6
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

Wydrukuj marzenia

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Pomysł polega na wdrożeniu elementów druku 3d w edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie dzięki dostępowi do platformy Tinkercad będą mogli w szkole i w domu samodzielnie projektować swoje projekty według zainteresowań. Dzięki dostępowi do bezpłatnej bazy plików na MyMiniFactory wydrukujemy sobie bazę pomocy dydaktycznych wybranych przez uczniów, od popiersia Juliana Tuwima autora sławnej "Lokomotywy" po model czaszki Tyranosaura rexa. 
Plan działania

Plan działania

Na zajęciach z informatyki uczniowie zostaną wprowadzeni  w świat druku 3d. Zalogują  się na swoje indywidulane konta w wirtualnej klasie na platformie Tinkercad, gdzie będą miały stały dostęp do łatwego w obsłudze narzędzia wspierającego technologie druku 3d. Po przygotowaniu pliku pod druk 3d, uczniowie samodzielnie będą go drukować w klasie na drukarce 3D
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Pomysły będzie realizowany w  ciągu całego roku szkolnego i połączoną z aktualnie realizowanymi tematami programu nauczania. 
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Nie ma potrzeby modyfikacji planu.  Uczniowie mają dostęp do wirtualnej klasy Tinkercad, gdzie bez względu na formę pracy szkoły może o dowolnym czasie realizować swoje pomysły na projekty 3d. Nauczyciel ma ciągły dostęp do projektów i może kontrolować i wspierać pracę uczniów zdalnie. Do wydruku pliku w klasie wystarczy 1 osoba - nauczyciel. 
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie nabędą wiedzę z zakresu STEAM'u. Będą łączyć wiadomości i umiejętności takich dziedzin jak nauka, technologia, sztuka, inżynieria i matematyka. Przede wszystkim świetnie będą się bawić urzeczywistniając swoje marzenia do formy przestrzennej. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant chce  wykorzystać na zakup drukarki 3d oraz filamentów. 
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Druk 3D jest rzadką dziedziną dotykaną w edukacji wczesnoszkolnej. Jednak właśnie w tym przedziale wiekowym sprawia uczniom najwięcej przyjemności. Wprawia ich w zachwyt każdy najmniejszy element wydrukowany  w technologii 3d. Jak wiadomo wydruk 3D jest czasochłonny, dlatego całodniowa forma pracy w klasach I-III odpowiada potrzebą czasu. Bez problemy dzieci mogą przez cały dzień spędzony w klasie obserwować i nadzorować wydruk swoich pomysłów. 

Szkoła

Szkoła podstawowa nr 20 im. H.Jordana w Jastrzębiu-Zdroju

Adres

B. Czecha 20a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów