Numer projektu: 88
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Miasto moje wirtualnie

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

W naszej szkole realizowany jest projekt Erasmus +. Polega on na współpracy między szkołami z różnych Państw. W ciągu dwóch lat mieliśmy odbyć kilka wyjazdów uczniów i nauczycieli do tych Państw. Niestety z powodu epidemii podróże, w szczególności z uczniami, są zawieszone. W tym roku uczniowie mieli odwiedzić nasze miasto i naszą szkołę. Niestety nie mogą tego obecnie uczynić. Chcielibyśmy zaproponować im wirtualną wycieczkę po naszym mieście w formie gry Escape Room on-line. Na zajęciach dodatkowych chcielibyśmy stworzyć grę w języku angielskim, która pokaże najbardziej atrakcyjne punkty naszego miasta. W grę chcielibyśmy wpleść różne zagadki takie jak krzyżówki, rebusy, rozwiązywanie szyfrów. Dzięki temu nasi koledzy ze szkół partnerskich z Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Rumunii będą mogli zwiedzić Tychy wirtualnie. 
Plan działania

Plan działania

Najpierw stworzymy plan gry. Wyznaczymy najciekawsze punkty w naszym mieście, które chcielibyśmy pokazać naszym gościom. Następnie wymyślimy fabułę tak, aby była ciekawa dla grającego. Znajdziemy zdjęcia naszego miasta, wszystkich miejsc a także stworzymy mapy Tychów z zaznaczonymi na nich wcześniej wyznaczonymi punktami. Następnie stworzymy grę przy pomocy narzędzia Genially. Najpierw nauczymy się oczywiście poruszać w tym oprogramowaniu. Dodatkowo, ponieważ musimy pracować często zdalnie, nauczymy się pracy w chmurze w tym współdzielenia dokumentów. Stworzoną grę wyślemy szkołom partnerskim.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Pomysł będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 18 im Władysława Jagiełły w Tychach. W I półroczu szkolnym chcielibyśmy stworzyć grę. Chcielibyśmy w styczniu  wysłać grę naszym szkołom partnerskim. 
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł jest w pełni dostosowany do pracy zdalnej. Właściwie jest stworzony z powodu wprowadzenia nauki zdalnej. Spotkania on-line prowadzimy przez aplikację zoom. Pracujemy w szkolnej chmurze Google, gdzie tworzymy i współdzielimy wszystkie dokumenty i zagadki.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie nauczą się tworzyć gry typu Escape room. Opanują również sztukę pracy na odległość. Poznają narzędzia takiej jak zoom, Genially, chmura Google.. Rozwiną swoje umiejętności językowe. Nauczą się kulturalnej współpracy w zespole.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Pracując w Genially chcielibyśmy mieć dostęp do modułu, w którym możemy pracować nad jednym projektem wszyscy w tym samym czasie. Bezpłatna wersja pozwala nam na pracę tylko jednej osoby w danym momencie. Zakup rozszerzenia ułatwiłby stworzenie projektu. Uczniowie również po wykonaniu projektu mogliby otrzymać pamiątki a także nagrody np. w formie wycieczki. Dzięki temu wzrosłaby motywacja do dalszej pracy i tworzenia następnych prac.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

W naszym projekcie nie tylko uczymy się narzędzi do tworzenia aplikacji czy nauki zdalnej. Ważnym aspektem naszego projektu jest współpraca. Bardzo trudno obecnie ze względu na naukę zdalną o współpracę oraz tworzenie relacji między uczniami, którzy przebywają w odosobnieniu. Podczas tworzenia projektu jest czas na wspólne rozmowy, pomoc i wspieranie się na wzajem. Projekt też połączy wielu uczniów z kilku krajów Europy. Rozszerzy wiedzę nie tylko o naszym mieście ale również o historii Polski. 

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 18 im.Władysława Jagiełły

Adres

FITELBERGA 8, 43-100 Tychy

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów