Numer projektu: 130
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

Czas na herbatkę!

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Głównym celem mojej grupy projektowej jest zapoznanie uczniów klasy II z cudownymi właściwościami herbaty. Uczniowie w dzisiejszych czasach pija niestety głównie słodkie napoje gazowane lub smakowe wody, co jest oczywiście bardzo niezdrowe. Rzadko kiedy sięgają po herbatę, która zawiera moc cudownych właściwości. mój pomysł ma pokazać im zalety, ale też wiele rodzajów herbaty i wyrobić nawyk picia herbaty każdego dnia.
Plan działania

Plan działania

Moja grupa projektowa podjęłaby to działanie według określonego planu:
1. Zapoznanie miejscami, gdzie uprawiana jest herbata: kontynent, klimat, odpowiednie warunki.
2. Prezentacja procesu powstawania herbaty: od posadzenia do trafienia do naszych domów.
3. Rodzaje herbat: prezentacja i degustacja dostępnych rodzajów herbat na naszym rynku: czarna, owocowe, zielona, czerwona, biała, ziołowa.
4. Tee time: wprowadzenie słownictwa po angielsku związanego z herbatą: elementy zastawy stołowej, nazwy przyborów kuchennych, nazwy czynności związanych z ceremoniałem zaparzania herbaty.
5. 5 o'clock - zapoznanie z tradycją Anglików dotyczącą picia herbaty.
6. Zaprezentowanie ciekawostek o herbacie: "Czego jeszcze nie wiecie o tym napoju?"
7. Herbaciane skrzyneczki: przyozdobienie drewnianych skrzyneczek na herbatę techniką decoupage.
8. Wystawa na korytarzach szkolnych dotycząca herbaty - prace uczniów.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Działania chciałabym prowadzić na terenie naszej szkoły, szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strącznie w okresie wiosennym, na przełomie marca i kwietnia.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Nie planuję zmieniać projektu w przypadku kontynuowania nauki zdalnej, gdyż jego realizacja ma sens kiedy uczniowie bezpośrednio pracują w szkole i grupie.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie będą odpowiedzialni przede wszystkim za stworzenie wystawy o herbacie po wcześniejszych zajęciach prezentujących jej historię i właściwości,a także wykonanie techniką decoupage skrzynek na herbatę. Uczniowie zdobędą nowe informacje, poznają warunki panujące na innych kontynentach. Oswoją się również ze słownictwem w języku angielskim i zwyczajami panującymi w Wielkiej Brytanii. Podczas pracy nad pomysłem zdobędą umiejętność tworzenia wystawy.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Pieniądze z grantu przeznaczymy na zakup różnego rodzaju herbat dostępnych na naszym rynku, skrzynek drewnianych, materiałów potrzebnych do wykonania dekoracji techniką decoupage.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Uważam, że nasz pomysł jest bardzo oryginalny i wielozadaniowy. Jest to projekt łączący ze sobą wiele edukacji: polonistyczną, przyrodniczą, społeczną i techniczną. Dodatkowym atutem jest również pojawienie się elementów nauki języka angielskiego. W czasie realizacji tego projektu uczniowie zdobędą wiedzę o czymś nowym , będą współpracowali w grupie. Zajęcia degustacyjne i praktyczne pozwolą im na wyniesienie z tego projektu samych pozytywów. 

Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie

Adres

Strączno 53, 78-642 Strączno

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów