Numer projektu: 133
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

EkoOgród

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Chcielibyśmy stworzyć ogród przy szkole, w którym dzieciaki będą mogły poznawać rośliny i zwierzęta pomocne w życiu człowieka. Naszym głównym celem będzie wyhodowanie przez dzieci własnych roślinek od nasionka. Poznanie zasad ogrodnictwa będziemy osiągać etapami. 
Plan działania

Plan działania

Z pomocą rodziców wykonamy podwyższone grządki. Zakupimy narzędzia do prac ogrodniczych. Z pomocą dorosłych, zdobędziemy część materiałów do wykonania mini szklarni. Wysiejemy nasionka i otoczymy je opieką, aby wykiełkowały. Założymy "zdrowy kompostownik", zrobimy znaczniki dla roślin. Dowiemy się co zrobić z wodą zbieraną z dachu i na czym polega ściółkowanie. 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Nasze działania chcemy prowadzić na placu szkolnym, gdzie w trakcie m.in. zajęć świetlicowych, przyrody czy plastyki będziemy działać w ogrodnictwie. O pomoc poprosimy mieszkańców sąsiadującym z naszą szkołą.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Jeśli nie będziemy mogli działać stacjonarnie materiały do uprawy roślin zostaną dostarczone do uczestników i będziemy pracować w domu. Naszą pracę będziemy konsultować przy pomocy zajęć on line i tworzyć dokumentację fotograficzną i filmową. Zdjęcia i prace uczniów utrwalimy w foto książce, która będzie dostępna w szkolnej bibliotece. 
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy będą odpowiedzialni za swoje roślinki i ich uprawę, aby zebrać dobry plon. Nauczą się sprawdzać czy nasiona są odpowiednie do siania, jakie rośliny "się lubią", jak przygotować glebę, aby coś wyrosło, co to jest nawóz i jak go używać, poznają zwierzęta, które pomagają w ogrodnictwie, poznają narzędzia i materiały używane w rolnictwie. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Za zdobyty grant chcielibyśmy zakupić materiały do przygotowania podwyższonych grządek, nasiona roślin i narzędzia do pracy. Chcielibyśmy wydać swoją foto książkę, przedstawiającą naszą ogrodniczą działalność.   
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Nasz pomysł to praca Człowiek-Natura-Człowiek, która w obecnych czasach jest często pomijana. Dzięki jego realizacji uczestnicy będą współpracować z osobami dorosłymi, które przekażą im podstawową wiedzę związaną z ogrodem. Dzieciaki nauczą się w jaki sposób własnymi rękami i przy niewielkim nakładzie pracy można samemu wyhodować jadalne rośliny. W obecnej sytuacji warto, aby nasi uczniowie wiedzieli ,jak sobie poradzić z ciężkimi sytuacjami, w jaki sposób oszczędzać, żyć zdrowo i w zgodzie z Naturą.

Szkoła

Szkoła Podstawowa w Piasku

Adres

Żurawska 2, 42-253 Janów

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów