Numer projektu: 395
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Warsztaty fotograficzne - portret

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

 Program edukacyjny został przygotowany z myślą o młodzieży szkolnej, aby potrafiła wykonywać portrety o odpowiednich parametrach fotograficznych. Miał za zadanie zachęcić licealistów do rozwoju twórczych zainteresowań, inspirować, uczyły i motywować do rozwoju kreatywności oraz umiejętności w obszarze fotografii.
Tworzymy grupę licealistów, która będzie kształciła się w wykonywaniu portretów. Od słodkich glamour, przez biznesowe, stylizowane i inne po mroczne i budzące ciarki.
Plan działania

Plan działania

Stworzymy w szkole studio fotograficzne w którym będziemy realizować pasję młodzieży. Zakupimy reflektory dla szkoły, stworzymy studio fotograficzne z prawdziwego zdarzenia. Przeprowadzimy szkolenie dla kilku grup młodzieży, która będzie zajmowała się określonym typem portretu. Nasze prace zostaną następnie odpowiednio przygotowane na komputerach aby w finale przygotować wielką wystawę prac.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Zajęcia odbywają się w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
Do końca grudnia dzielimy się na grupy i przygotowujemy harmonogram spotkań  do kwietnia 2021r. 
 W kwietniu drukujemy nasze portrety i organizujemy wystawę
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Jeżeli nie będzie można przeprowadzić warsztatów na żywo zorganizujemy je przez sieć a więcej uwagi poświęcimy na obrabianie zdjęć w Photoshopie.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Każda z grup warsztatowych opracuje kreatywne podejście do przydzielonego typu portretu. Uczestnicy opanują obsługę lustrzanki, poznają style kadrowania, sposoby i tricki na zmiany perspektywy i ustawienia modela. Nauczą się głównych metod obróbki stosowanych w pracy ze zdjęciami. Zobaczą jak wygląda przygotowanie fotografii do wydruku, w szczególności jak zarządzać barwą w Photoshopie i profilami barwnymi w różnych urządzeniach.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Dzięki tym środkom zakupimy reflektory studyjne z elementami rozpraszającymi jak dyfuzor, wrota lub czasza, które umożliwią nam prace studyjną
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Mamy wspaniałą grupę młodzieży, którą kieruje zawodowy fotograf. Zaprezentujemy nasze prace naszej społeczności i zarazimy miłością do fotografii szeroką grupę osób.

Szkoła

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego

Adres

Mościckiego 22/24, 97-200 Tomaszów Mazowiecki

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów