Numer projektu: 317
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

Ekosprawczość to podstawa!

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Chcemy pokazać jak świadomie dbać o klimat. Zajmiemy się recyklingiem. Pokażemy innym jak twórczo i pomysłowo można wykorzystać różnego rodzaju odpadki. Nie będzie to jednak jedyny cel naszych zajęć. Chcemy przygotować lapbooki na temat zagrożeń klimatycznych. Efektem naszych działań będzie wzrost świadomości lokalnej społeczności. 
Plan działania

Plan działania

1. Warsztaty na temat zagrożeń klimatycznych. 
2. Zbieranie materiałów nadających się do recyklingu.
3. Przygotowanie lapbooków.
4. Przygotowanie ozdób, piórników, ciekawych dekoracji ze śmieci.
5. Prezentacja przygotowanych materiałów podczas Pikniku Naukowego. 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Działania prowadzone będą w domach uczniów - zbieranie materiałów, w szkole - przygotowanie wytworów, warsztaty, w społeczności lokalnej - Piknik Naukowy na który zaprosimy rodziców uczniów.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Działania będziemy prowadzić zdalnie - warsztaty. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywać będą dekoracje ze śmieci. Zorganizujemy konkurs na najbardziej kreatywną ozdobę z ekośmieci.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie zdobędą takie umiejętności jak elastyczność, zdolność dostosowania się do panujących warunków, umiejętność ustalania priorytetów, umiejętność zarządzania, umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywność, praca w grupie, uważność, sprawczość. Uczniowie sami planować będą prace na swoimi projektami - pracami. Wśród uczniów wybierzemy Lidera, który będzie kierował działaniami grupy. Uczniowie są inicjatorami tych działań w szkole. Podczas zajęć niejednokrotnie zauważają potrzebę dbania o środowisko. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant chcemy przeznaczyć na zakup narzędzi do prac - nożyczki, kleje, promocję naszych działań - organizacja Pikniku - zakup poczęstunku oraz zorganizowanie wyjazdu na warsztaty ekologiczne.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Nasze działania będą długofalowe, zaangażujemy w nie nie tylko dzieci, ale i rodziców. Myślimy globalnie - działamy lokalnie. Stawiamy na świadomość młodego pokolenia. Chcemy, aby uczniowie poczuli się odpowiedzialni za swoje działania. 

Szkoła

Szkoła Podstawowa w ZSP im. Jana Pawła II

Adres

Jastrów,Starowiejska 2, 42-244 Mstów

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów