Numer projektu: 416
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Witajcie w tajemniczym Egipcie. Tu czeka Was fascynująca przygoda.

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Obecnie mamy bardzo trudny czas, chcielibyśmy, aby nasz projekt przyniósł wszystkim uśmiech i radość. Poprzez wspólną zabawę warsztatową będziemy zgłębiać naszą wiedzę o starożytnym Egipcie (historia, geografia, życie codzienne, kultura, zwyczaje, medycyna, sport, zabawy) i poznawać nowe techniki artystyczne: m.in. sketchnoting, malowanie na tkaninie, rzeźbienie w mydle, pisanie i rozczytywanie hieroglifów, tworzenie kartuszy z gliny, biżuterii, kosmetyków itp.
Efektem naszych spotkań ma być wspólne party oraz pchli targ, gdzie będziemy sprzedawać produkty wykonane własnoręcznie, a dochód przekażemy na opiekę naszych pszczół z projektu "Adoptuj Pszczołę" (greenpeace).
Plan działania

Plan działania

Zaczniemy od zaplanowania spotkań w blokach tematycznych:
1) Historia (wycieczka do  Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, lekcje online z osobami które były lub mieszkają w Egipcie)
2) Wierzenia (bogowie, piramidy, mumifikacja)
3) Życie codzienne (strój, kosmetyki, biżuteria, kuchnia, sport, zabawy).

Do każdych zajęć będą odbywały się warsztaty plastyczno-techniczne:
np. budowa piramidy, tworzenie mumii, tworzenie biżuterii, rzeźbienie w mydle, tworzenie z gliny kartuszy, kamienne talizmany, ekotorby z motywami egipskimi, kule do kąpieli, przyrządzanie potraw itd.
Na koniec każdego tematu będzie quiz z nagrodami podsumowujący zdobytą wiedzę.
Nasz projekt zakończy się wspólnym PARTY (egipska impreza), na które sami przygotujemy catering, dekoracje, zabawy, stroje + konkursy) oraz pchlim targiem dla całej społeczności szkolnej, gdzie będzie można zakupić wykonane przez nas przedmioty.Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Działania podejmować będziemy na terenie naszej szkoły i w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. (jeśli okoliczności przyrody nie pozwolą na to - wszystko odbędzie się zdalnie - nawet party, które odbędzie się na teamsie a pchli targ na stronie allegro.pl)
Czas przewidywanych działań to luty-kwiecień. (wszystko będzie ustalane na bieżąco)
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Wszystkie formy projektu mogą odbyć się stacjonarnie jak i online (warsztaty i lekcje w muzeum online, party odbędzie się na teamsie a pchli targ na stronie allegro.pl)
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Każda grupa będzie odpowiedzialna za przygotowanie krótkiego wprowadzenia do tematu (głównych bloków tematycznych) lub quizu. Wspólnie będziemy organizować egipskie party (catering, stroje, dekoracje, zabawy itd.) oraz przedmioty na pchli targ w czasie cotygodniowych warsztatów (biżuteria, skarabeusze z mydła, talizmany z gliny, ekotorby z motywami egipskimi, kosmetyki (np. kule do kąpieli)  
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant zostanie wykorzystany przy organizacji wyjazdu do Muzeum lub lekcji online.
Zakupimy wszystkie potrzebne materiały plastyczne na warsztaty (glina, ekotorby, mydło/gliceryna, farby i pisaki do tkanin, bloki, kartony itd. - pozostałe materiały przekażemy świetlicy szkolnej)
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Chcemy być razem, tworzyć, śmiać się, bawić i jednocześnie uczyć. 
Z naszej grupy nikt nie był w Egipcie - możemy chociaż w takiej formie przekonać się o wspaniałości tego miejsca.

Szkoła

Szkoła Podstawowa im. Bernarda Chrzanowskiego

Adres

Wojnowice, Poznańska 5, 64-330 Opalenica

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów