Numer projektu: 129
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Cracow Science Slam

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Cracow Science Slam jest konferencją naukową dla młodych badaczy, odkrywców, naukowców, oraz fascynatów nauki ze szkół ponadpodstawowych w Krakowie. Pozwala on na krótkie, 10-minutowe wystąpienie mające na celu wyjaśnienie jakiegoś zagadnienia naukowego w sposób przystępny dla publiczności, nie mającej w większości do czynienia z nauką. Wystąpienia oceniane będą przez grono naukowców, nauczycieli za pomocą trzech C (content, coherent, captivation) – zawartość, jasność przekazu, oryginalność pomysłu. Jury wybierze trzy najlepsze prezentacje. Głównym celem jest zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi.
Plan działania

Plan działania

Styczeń
-miejsce, godzina, data
pomysły-sala konferencyjna/aula (UJ, teatr, AGH)
ustalenie patronatu (urząd miasta, uj, agh, stowarzyszenia, itd.)

Luty
-zainteresowanie profesorów/doktorów/specjalistów
-wygłoszenie wykładu
-jury
 
Marzec
-formularza aplikacyjnego
-formularz zgłoszeniowy (obecność jako publika)
-karty oceniania
-sponsorzy

Kwiecień
-wydruk plakatów i ulotek
-promocja w sieci
-nagrody dla uczestników i zwycięzców
-niezbędnik-kartki papieru z logo, długopis z logo, woda
-warsztaty z wystąpień publicznych


Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Projekt będzie zrealizowany 12 czerwca 2022 roku. Miejsce nie jest jeszcze potwierdzone-są jednak pomysły, na przykład jedna z sali wykładowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Projekt jest zaplanowany tak, że bez problemu można go zrealizować online. Wtedy, konferencja odbędzie się na Zoomie, a nagrody zostaną przesłane pocztą.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Jako uczestnicy grupy projektowej, nabędziemy wiele umiejętności. Przede wszystkim, nauczymy się kontaktować z innymi ludźmi, patronami medialnymi. Oprócz tego, nauczymy się racjonalnej organizacji czasu. Pozyskamy także nowe znajomości.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zdobyty grant chcemy przeznaczyć na wydrukowanie plakatów, które będą wywieszone w krakowskich szkołach, zakup nagród dla uczestników oraz zwycięzców, zakup długopisów, notatników dla Jury.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Nasz pomysł jest niezwykle wyjątkowy, ponieważ pozwala na rozwój zarówno nasz, jak i naszych beneficjentów. Każdy z nas nabędzie nowe umiejętności, a uczestnicy będą w stanie zaprezentować swoje prace badawcze szerszej publiczności. Istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu projekty-Science Slam był organizowany wcześniej w dwóch innych, polskich miastach, ale krakowscy uczniowie nie mieli jeszcze możliwości  takiego rozwoju.
Opis realizacji

Opis realizacji

Udało nam się założyć kanały społecznościowe - Facebook i Instagram, gdzie nagłaśniamy nasze wydarzenie. Udzieliliśmy wywiadu o wydarzeniu w Radiu Kraków oraz w Gazecie Cogito (ukaże się w maju). Stworzyliśmy plakaty, które aktualnie są w druku. Stworzyliśmy formularze aplikacyjne oraz posty wprowadzające potencjalnych uczestników konferencji, która odbędzie się 28 maja 2022 roku.
Wyzwania i/lub napotkane problemy

Wyzwania i/lub napotkane problemy

Wyzwania, które napotkaliśmy, to kłopot w znalezieniu odpowiedniego miejsca na konferencję.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie nauczyli się, jak zorganizować konferencję. Poprzez wywiady, zdobyli nowe umiejętności z zakresu przemawiania publicznego. Zdobyli też wiedzę na temat marketingu oraz kanałów społecznościowych.
Korzyści dla lokalnej społeczności

Korzyści dla lokalnej społeczności

Projekt zaangażował lokalnych uczniów szkół ponadpodstawowych. Właśnie uruchomiliśmy rekrutację, która potrwa do 14 maja 2022 roku. Uczniowie będą prezentować swoje projekty/prace badawcze/zagadnienia naukowe.
Szczególne osiągnięcia

Szczególne osiągnięcia

Szczególnie jesteśmy dumni z naszej mobilizacji oraz motywacji. Poprzez pracę w grupie nauczyliśmy się wielu nowych umiejętności, ale przede wszystkim umiejętności współpracy.
Wnioski z realizacji

Wnioski z realizacji

Na ten moment, inaczej zaplanowalibyśmy kampanię w social mediach. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant wykorzystaliśmy/wykorzystamy na wydruk plakatów oraz zakup nagród dla uczestników konferencji (odbędzie się 28 maja 2022 roku).
Efekty: filmy

Efekty: filmy

Linki do filmików będą dostępne po konferencji (28 maja).

Szkoła

V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego

Adres

Studencka 12, 31-116 Kraków

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów