Numer projektu: 476
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa
Liczba głosów: 14

Bryły łączą - projekt dla uczniów z Ukrainy i Polski

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Uczniowie z dwóch różnych klas, jedna klasa to uczniowie z Ukrainy z oddziału przygotowującego się do uczęszczania do polskiej szkoły, a druga klasa, to klasa uczniów w zbliżonym wieku do ukraińskich kolegów. Zbudują bryły, obliczą ich pola i objętości. 
Chcę rozwijać wyobraźnię przestrzenną uczniów przez konkret, bo w szkole jest za mało konkretu, zbyt dużo abstrahowania. Liczę na to, że uczniowie się będą dobrze bawić w międzynarodowym gronie. Uczestnicy projektu będą mieli okazję się lepiej poznać, przekonać się, że młodzi ludzie z różnych krajów są do siebie podobni. 
Plan działania

Plan działania

Wybieramy klasę polskich uczniów, którzy będą pracować razem z uczniami z Ukrainy. Pracujemy po dwie godziny lekcyjne nad konkretnym zestawem brył. Planuję pięć spotkań (może więcej). 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Zajęcia rozpoczną się w pierwszej połowie grudnia 2022r w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu.
Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

Pomysł na realizację w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach

W razie nauki hybrydowej będziemy pracować w dwóch salach naprzeciwko siebie. W razie pracy zdalnej połączymy się na Google Classroom i przeprowadzimy zaplanowane zajęcia.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy przygotują zadania (polegające na obliczeniu pól i objętości brył) dla kolegów z równoległej klasy, przygotują materiały do budowy brył, zbudują wybrane (potrzebne do rozwiązania zadania) bryły. Uczniowie nauczą się obliczać pola i objętości brył, budować bryły, tworzyć zadania matematyczne. Uczestnicy projektu będą się integrować, nauczą się pomagać innym, odpowiedzialności z powierzone zadanie, cierpliwości, radości odkrywania i smaku sukcesu.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Chcę kupić dla szkoły zestawy brył - z siatkami, patyczkowe i magnetyczne - wszystkie do składania oraz nakładkę magnetyczną na tablicę z kratkami (ułatwi rysowanie brył na tablicy).
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Jesteśmy grupą międzynarodową. Będziemy pracować z przedmiotem, który sprawia najwięcej problemów  w szkole, a w ramach przedmiotu z jednym z najtrudniejszych dla uczniów działów, wymagającego wyobraźni przestrzennej - którą będziemy my kształtować prze konkret i zabawę.

Szkoła

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu

Adres

Kasprowicza 11, 47-400 Racibórz

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów