Numer projektu: 127
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

LABORATORIUM MAŁEGO EINSTEINA

Grant Internautów

Grant Internautów

Przyznawany przez Internautów w głosowaniu.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

      W trakcie zajęć projektowych dzieci będą zamieniać się w szalonych naukowców. Wspierane przez nauczyciela i kolegów z grupy projektowej, mali Einsteini będą mogli obserwować oraz samodzielnie wykonać eksperymenty, dzięki którym łatwiej będzie im zrozumieć otaczające je zjawiska przyrodnicze, t.j. np. tęcza, chmury, wulkany czy przyciąganie ciał.
     Głównym celem zajęć będzie pokazanie dzieciom, że nauka może być świetną zabawą. Poprzez realizację tego projektu, mamy nadzieję na rozbudzenie w dzieciach ciekawości i pasji w odkrywaniu świata. Dzięki projektowi chcielibyśmy także,  aby biorący w nim udział rozwinęli umiejętność logicznego myślenia, zadawania pytań i pracy w zespole. Poprzez "Laboratorium Małego Einsteina" chcemy udowodnić, że słowa Konfucjusza sprzed około dwóch tysięcy lat są nadal aktualne : "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".
Plan działania

Plan działania

Członkowie grupy projektowej przedstawią nasz pomysł uczniom klas I-III SP i wyłonią osoby zainteresowane udziałem w zajęciach "Laboratorium Małego Einsteina". Następnie, wspólnie z opiekunem grupy przygotują listę ciekawych zjawisk przyrodniczych, które podczas zajęć projektowych będą poddawane analizie i na podstawie których przeprowadzone będą eksperymenty. Członkowie grupy projektowej zostaną zapoznani z technikami wykonywania eksperymentów i z zasadami bezpieczeństwa w trakcie wykonywania doświadczeń,tak żeby w trakcie realizacji późniejszych zajęć mogli służyć pomocą swoim kolegom.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Pomysł będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Jasionce w terminie 02.2020 - 05.2020, raz w tygodniu po 30 min.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Moi uczniowie będą odpowiedzialni za poinformowanie uczniów kl. I-III o możliwości udziału w projekcie, zachęcenie ich i stworzenie listy osób zainteresowanych udziałem. W trakcie realizacji projektu, członkowie mojej grupy będą pomagać nauczycielowi w przeprowadzaniu doświadczeń, będą wspierać pozostałych uczniów podczas przeprowadzania przez nich eksperymentów, a także będą pomagać przy przygotowywaniu materiałów potrzebnych do doświadczeń. Poprzez udział w pracach grupy projektowej uczniowie rozwiną umiejętność pracy w zespole, cierpliwość i kreatywność.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zdobyty grant przeznaczylibyśmy na zakup produktów niezbędnych do przeprowadzania doświadczeń w warunkach szkolnych (np. zestawy małego odkrywcy, mini mikroskop, soda spożywcza, ocet, olej, barwniki, miseczki, pipety, rurki, okulary ochronne, rękawiczki, folia ochronna malarska, klej magik, aktywator do slimów, itp.).
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Uważam, że nasze dzieci zasługują na to, by w interesujący sposób poszerzać swoją wiedzę o świecie. W naszej szkole nigdy nie było zajęć tego typu i myślę, że dzięki naszemu pomysłowi, dzieci miałyby ciekawą alternatywę, gdzie w trakcie zabawy przemycalibyśmy do ich główek sporą dawkę wiedzy.

Szkoła

Szkoła podstawowa w Jasionce

Adres

Jasionka 74, 38-450 Jasionka

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów