Numer projektu: 305
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Read Another Book

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Uczniowie dzielą się ze sobą pomysłami na wieczór z wciągającą książką. W zwięzły sposób próbują zachęcić kolegów i koleżanki do przeczytania książek, które oczarowały ich samych, wyjaśniając co jest niezwykłego w wybranych przez nich tytułach. Wszystkie opinie zostaną napisane przez pełen pasji Zespół Książkolubów, a następnie bezbłędnie przetłumaczone na język angielski przez Zespół Tłumaczy i opatrzone atrakcyjnymi ilustracjami wykonanymi przez specjalnie wyselekcjonowany Zespół Grafików. 
Plan działania

Plan działania

1. Wybieramy poszczególne zespoły zadaniowe.
2. Przeprowadzamy burzę mózgów, aby wybrać odpowiednie, jak najbardziej różnorodne książki.
3. Opisujemy wybrane tytuły w języku polskim - w zwięzły i przekonujący sposób.
4. Tłumaczymy każdy opis na język angielski.
5. Zajmujemy się oprawą graficzną każdego omówienia.
6. Łączymy całość tworząc szkolną galerię oraz książeczkę elektroniczną.
7. Publikujemy efekty pracy wszystkich zespołów na terenie szkoły (galeria w holu głównym szkoły) oraz w internecie (strona szkoły, eTwinning, anglojęzyczna strona konkursu). 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Działania będą prowadzone na terenie szkoły od listopada 2019 r. do maja 2020 r.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Przede wszystkim, uczniowie nauczą się współpracować w grupie odpowiedzialnej za określoną część projektu, a podział na grupy zostanie przeprowadzony w taki sposób, aby zachęcić do pracy także uczniów, którzy mają różnego rodzaju problemy z językiem angielskim - tym razem, by osiągnąć wyznaczony cel będą mogli oni skorzystać z pomocy innych uczniów. Poza tym, praca nad projektem o jasno sformułowanym celu, przygotowanym tak, aby w atrakcyjny i nieskomplikowany sposób przekazać odbiorcy pewne informacje, powinna pokazać uczniom, że nie należy bać się używania języka angielskiego i że w istocie przekładanie myśli na język obcy wcale nie musi być trudne. Oczywistą zaletą jest też nakłanianie uczniów do czytania książek i do korzystania z bibliotek, a poszczególne zespoły z pewnością będą miały w trakcie wielomiesięcznej pracy nad projektem możliwość szlifowania swoich umiejętności oraz konsultowania się z innymi uczniami w sprawie własnych pomysłów na udoskonalenie projektu.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zaopatrzenie biblioteki szkolnej w książki, sprzęt i materiały, które ułatwią wykonywanie podobnych projektów w latach kolejnych i umożliwią innym uczniom zapoznanie się z polecanymi przez twórców projektu tytułami.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Uczniowie dzielą się ze sobą tym, co ich pasjonuje, zachęcając się wzajemnie do czytania ciekawych książek, a aby dotrzeć także do kolegów i koleżanek ze szkół zagranicznych - dzięki anglojęzycznej stronie internetowej i portalowi eTwinning - przekładają swoje słowa na język angielski. Efekt wspólnej pracy wszystkich grup zadaniowych zostanie utrwalony m.in. w postaci książki elektronicznej.

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Zygmunta Lubertowicza

Adres

Złoty Potok 7, 43-300 Bielsko-Biała

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów