Numer projektu: 1057
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

ALL YOU NEED IS LOVE

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Chcemy nagrać płytę o miłości - promującą empatię, pokój, wrażliwość, otwartość na innych ludzi. Chcemy połączyć i poznać ze sobą uczniów 2 szkół- Żmichowskiej i Konopczyńskiego. Szkół dwóch nauczycieli wyróżnionych w konkursie Nauczyciel Roku, którzy chcą zachęcić do współpracy swoich uczniów, połączyć dwie stare szkoły z tradycjami i zrobić coś dobrego, nowego, ciekawego i z humorem. Efektem tej pracy będzie płyta oraz koncert, który promuje ideę pokoju i wrażliwości, a sprzeciwia się zdecydowanie mowie nienawiści. Chcemy również przeprowadzić zajęcia promujące poszanowanie praw autorskich w obu szkołach oraz rozwijać kompetencje cyfrowe uczestników projektu ucząc ich montażu filmów promocyjnych oraz obróbki zdjęć. Uczestnicy będą mieli szansę współpracować z najlepszymi realizatorami dźwięku w Polsce, rozwijać swoje umiejętności wokalne,  obserwować proces powstawania profesjonalnej płyty i zyskać przyjaciół zafascynowanych muzyką.
Plan działania

Plan działania

Chcemy wykorzystać doświadczenie Profesor Ewy Drobek, która nagrała już 6 profesjonalnych płyt jako autorka projektu Żmichowska Śpiewa i stworzyć na tym coś nowego. Nagrać piosenki w mieszanych grupach międzyszkolnych. Wykorzystamy do tego zaprzyjaźnione studio nagrań oraz jej kontakty medialne do promocji płyty. Po zebraniu wszystkich wykonawców, wybierzemy wspólnie piosenki i pod okiem nauczycieli śpiewu, będziemy przygotowywać się do nagrania piosenek w studiu. Przygotowanie będzie się odbywało na wielu poziomach: muzycznym, językowym oraz promocyjnym. Chcemy też przeprowadzić zajęcia z montażu filmów oraz obróbki zdjęć dla grupy biorącej udział w działaniach promocyjnych. Zajęcia te poprowadzą byli uczestnicy projektu Żmichowska Śpiewa, obecnie studenci grafiki komputerowej.
Po nagraniu płyty, wytłoczymy ją oraz zapłacimy za Zaiks i przygotujemy koncerty promocyjne w dwóch szkołach oraz Nowym Świecie Muzyki dla uczniów, Profesorów i oraz Warszawiaków. Chcemy też promować płytę w ogólnopolskich stacjach radiowych.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Pomysł będzie realizowany na terenie 2 szkół czyli w Żmichowskiej oraz Konopczyńskim pod opieką 2 naszych nauczycieli oraz w studiu nagrań na warszawskim Mokotowie. Działania rozpoczniemy niezwłocznie po zebraniu zespołów z obu szkół. Przygotowanie językowe i wokalne będzie się odbywało w grudniu oraz styczniu. Do studia  chcielibyśmy wejść w lutym i do końca marca zakończyć nagrania. Potem skupimy się na zaprojektowaniu ostatecznej wersji okładki i wytłoczeniu płyty. W kwietniu rozpoczniemy pracę nad przygotowaniem koncertu oraz promocją płyty w mediach. Przez cały czas trwania projektu będziemy zbierać materiały promocyjne filmy oraz zdjęcia, które potem wykorzystamy do filmów promocyjnych prezentowanych w sieci z wykorzystaniem mediów społecznościowych obu szkół.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy projektu dzięki pracy z profesjonalnym nauczycielem dźwięku nauczą się nowych technik wydobywania dźwięków, większej lekkości i swobody śpiewania. Młodzież będzie też miała szansę współpracować i uczuć się wymowy pod okiem Nauczyciela Roku Języka Angielskiego, co powinno rozwinąć ich językowo. Grupa promocyjna będzie miała szansę nauczyć się montażu filmów i obróbki zdjęć od swoich starszych kolegów. Chcemy aby powstała profesjonalna  strona projektu, którą młodzież będzie samodzielnie rozwijała. Przede wszystkim jednak młodzież pozna i będzie współpracowała w międzyszkolnej grupie, która wzajemnie czerpie od siebie inspirację i czuje się za siebie odpowiedzialna. Szczególnie przy produkcji koncertu promocyjnego, gdzie potrzebne będzie obopólne wsparcie i umiejętność opanowania stresu zarówno przed publicznością jaki i podczas programów emitowanych na żywo w stacjach radiowych.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zdobyty grant chcemy przeznaczyć pracę w studiu nagrań, opłacenie wytłoczenia płyty oraz wydruk kopert papierowych - okładek oraz opłatę za Zaiks i współpracę z profesjonalnymi nauczycielami dźwięku.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

"Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelakie życie"
Platon
W świecie pełnym gonitwy i chaosu chcemy pokazać jak ważną i piękną rolę odgrywa muzyka w życiu młodych ludzi, jak ogromną ma siłę i oddziaływanie. Chcemy połączyć młodzież 2 szkół i stworzyć muzyczną ucztę, która łagodzi obyczaje i uzmysławia jak ważna jest miłość i wrażliwość w naszym życiu. Ucząc ich przy tym umiejętności 21. wieku takich jak montaż filmów promocyjnych czy współpraca w międzyszkolnej grupie czy umiejętność opanowania stresu scenicznego, możliwość skorzystanie z doświadczenia starszych kolegów. Chcemy wykorzystać doświadczenie związane z nagrywaniem płyt "Żmichowska Śpiewa" Ewy Drobek i spróbować pracy w większej grupie - międzyszkolnej. Połączyć pasję młodzieży do śpiewania i grania z pasją do uczenia i organizowania przestrzeni do rozwoju dwóch nauczycieli wyróżnionych w tym roku w Konkursie Nauczyciel Roku 2019 - Pasjonatów przez duże P. To się musi udać. Bo jak nie my? To kto?
Załączniki

Załączniki

Szkoła

XV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej

Adres

Klonowa 16, 00-591 Warszawa

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów