Numer projektu: 1024
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Bezpieczni w sieci!

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Celem projektu jest uświadomienie dzieciom, rodzicom i nauczycielom jakie zagrożenia wiążą się z korzystaniem z internetu i jak posługiwać się siecią w bezpieczny sposób. 


Plan działania

Plan działania

  • Uczniowie klas 7-8 stworzą prezentacje i lekcje, które przeprowadzą w klasach młodszych. 
  • Na godzinach wychowawczych nauczyciele przeprowadzą lekcje projektowe dotyczące bezpieczeństwa w sieci. 
  • Wszystkie klasy stworzą wspólnie "drzewo dobrych myśli", na którym umieścimy pozytywne myśli i słowa skierowane do innych. 
  • Na zebraniu z rodzicami uczniowie zaprezentują rodzicom swoje prace multimedialne opowiadające o niebezpieczeństwach, które czyhają na młodzież. 
  • Zostaną również przeprowadzone konkursy: klasy 7-8 przygotują prezentacje multimedialne dotyczące Cyberprzemocy, klasy 4-6 stworzą rymowanki/wiersze- Kodeks Internauty, klasy 1-3 stworzą plakaty - Strażnika internetu
  • Nasza akcja połączona będzie z międzynarodowym Dniem Bezpiecznego Internetu- na stronie https://www.saferinternet.pl/ zgłosimy naszą inicjatywę 
  • Policja przeprowadzi z uczniami warsztaty dotyczące cyberprzemocy. 
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Nasz projekt będzie realizowany w dniach 6 -7 lutego 2020.
W naszej szkole oraz podczas zebrań z rodzicami.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczniowie przygotują lekcje dla klas młodszych i podzielą się zdobytą wiedzą na temat bezpieczeństwa w internecie oraz cyberprzemocy. Starsi uczniowie będą również przygotowywać  i przedstawiać swoje prezentacje rodzicom podczas zebrań. Ponadto dzieci wezmą udział w konkursach, które pomogą zgłębić wiedzę na temat problemu. Cała społeczność szkolna wykona Drzewo dobrych myśli. Projekt między innymi  pomoże rozwinąć współpracę pomiędzy uczniami oraz poszerzy ich wiedzę, a także pomoże wdrożyć się w pracę metodą projektową. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Grant, który uzyskamy przeznaczymy na materiały papiernicze, które pomogą w realizacji inicjatywy oraz na nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach plastycznych i poetyckich.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Celem naszego pomysłu jest uświadomienie całej społeczności szkolnej jakie zagrożenia mogę występować w internecie i jak się przed nimi uchronić. Chcielibyśmy również pomóc zrozumieć uczniom, że cyberprzemoc może zostać zastąpiona cyberuprzejmością. Oryginalność naszego projektu polega na tym, że nauczyciel jest jedynie koordynatorem prac, a wszystkie prezentacje oraz prowadzenie lekcji leży w gestii uczniów. Co więcej, chcemy aby uczniowie przekazywali wiedzę innym uczniom oraz rodzicom.

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 218 im. Michała Kajki

Adres

Kajki 80/82, 04-621 Warszawa

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów