Numer projektu: 840
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8
Liczba głosów: 616

Słownik Młodzieżowy " WIESZ OCB"

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu


Słownik ten zostanie opracowany przez uczniów klasy 8b z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu, przy wsparciu pani Marty Sawko - Wachowicz. Zawarte będą w nim wszystkie aktualne słowa z języka potocznego młodzieży szkolnej.
Jego celem jest udostepnienie starszym pokoleniom ( i nie tylko) definicji i znczenia słów używanych przez młodzież. Słownik może być szczególnie przydatny dla nauczycieli i rodziców, którzy na co dzień maja styczność z dziećmi, uczniami i ich trudnym ( niekiedy) do zrozumienia językiem. W słowniku nie będą umieszczane wulgaryzmy!.
Chcielibyśmy aby efektem naszej pracy było stworzenie podręcznego słownika, który oprócz pamięci o naszym roczniku, znajdzie swoje miejsce na półce w szkolnej bibliotece i gminnej, w biurku nauczyciela. Dlatego mamy nadzieję dobrej i owocnej współpracy z lokalną społecznością i władzami miasta. 
Mamy nadzieję, że każdy jego posiadacz nie będzie miał już problemu w komunikacji z naszym trudnym pokoleniem.


Plan działania

Plan działania

Nasza grupa projektowa będzie podzielona na kilka grup, a każda z nich będzie miała przydzielone inne zadanie: zbieranie słów i zwrotów młodzieżowego slangu ( jedna grupa), opracowanie zebranych materiałów , porządkowanie alfabetyczne, opis znaczenia- definicja ( druga grupa), ilustracje do wybranych zwrotów ( trzecia grupa), projekt okładki słownika ( jedna osoba). Wstęp, spis treści - wszyscy biorący udział w projekcie. Wszystkie działania będą dokumentowane za pomocą zdjęć, za które odpowiedzialna będzie jedna osoba z grupy.
Promocja naszego projektu, to również współpraca z władzami miasta i umieszczenie naszego pomysłu na stronie internetowej gminy, naszej szkoły, a także lokalne media i portale społecznościowe.
Zadania i ich realizacja przebiegać będą pod ścisłą współpracą z nauczycielem wspierającym, dyrektorem szkoły, nauczycielami i oczywiście uczniami szkoły.

Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji


Nasza działania będą obejmowały teren szkoły, do której uczęszczamy. W klasie ( którą już przygotowaliśmy) będą koordynowane nasze prace. Dodatkowo spotykać się będziemy w poniedziałki po  lekcjach razem z naszym nauczycielem wspierającym. Dodatkowo zamierzamy założyć osobne konto na portalu społecznościowym, aby oprócz lepszej i częstszej komunikacji, dokumentować swoją pracę.
Prace wstępne  już rozpoczęliśmy.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, każda z osób będzie miała swoje zadanie do wykonania. Nad wszystkim będzie czuwał lider grupy i nasz opiekun. 
Połowa grupy projektowej będzie odpowiedzialna za zbieranie słów i zwrotów dotyczących slangu młodzieżowego. Kolejna grupa zajmie się weryfikacją i oprawą merytoryczną zebranego materiału. Dwie osoby za zadanie będą miały  zrobić ilustracje do nie których zwrotów. Jedna osoba projektuje okładkę naszego słownika. Dwie osoby zajmują się opracowaniem wstępu, spisu treści. Jedna osoba dokumentuje wspólne działania.
Czego się nauczymy? Przede wszystkim pracy w grupie, komunikacji między sobą i innymi ludźmi. Realizacja tego projektu pozwoli nam lepiej przygotować się do dalszego etapu edukacji. Projekt, to również nauka dyplomacji, promocji i reklamy. To przede wszystkim chęć pozostawienia śladu po sobie, rozmów z innymi i wyjaśnienie dlaczego to jest tak ważne dla Nas.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Chcielibyśmy aby ewentualnie zdobyty przez nas grant, w niewielkim stopniu przyczynił się do wydania naszego słownika.
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Chcielibyśmy przez nasz ostatni rok w szkole podstawowej spróbować czegoś nowego, pożytecznego, innowacyjnego. W naszej gminie jeszcze nikt czegoś takiego nie zrobił. Nasz projekt, to również lepsza integracja i chęć zostawienia po sobie śladu na długie lata......
Poza tym przydałby się hajsik na wydrukowanie słowników dla wszystkich dorosłych mających styczność z alternatywkami i innego typu nastolatkami na co dzień.
Podsumowując: mamy masny pomysl na to wszystko i myślimy ( i wierzymy), że może z tego wyjść cos wywalonego w kosmos..
Dziękujemy.

Szkoła

Zespół Szkól im. Św. Jadwigi Śląskiej

Adres

Dworcowa 10, 59-610 Wleń

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów