Numer projektu: 1123
Kategoria projektu: Szkoła ponadpodstawowa

Projektanci grafiki komputerowej - "Młodzi graficy"

Grant Internautów

Grant Internautów

Przyznawany przez Internautów w głosowaniu.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Grupa projektowa zamierza zrealizować szkolenie grafiki komputerowej obejmujące zagadnienia: 
 1. Przygotowanie uczestników do tworzenia stron www/aplikacji mobilnych/aplikacji webowych
2. Projektowanie doświadczenia użytkowników od podstaw 
3. Obsługa narzędzi niezbędnych w pracy ui/ux designera,  illustrator/xd/figma/ invision/sketch
4. Prezentacja swojej pracy/storytelling - czyli jak dobrze się sprzedać
5.  Jak pracować w zespole projektowym IT - zajęcia praktyczne
6. Tworzenie szkieletu interfejsu, dobieranie odpowiednich schematów kolorów wykorzystywanie szablonów oraz dobór typografii 
7. Zapoznanie z podstawowymi pojęciami takimi jak: responsive web design. usability, simplicty, branding oraz komunikacja wizerunku.
 Zadaniem projektanta UI/UX jest stworzenie funkcjonalnego projektu oprogramowania, strony www bądź każdego innego środka komunikacji bazując na potrzebach klienta.

Celem głównym projektu jest nabycie umiejętności dotyczących projektowania graficznego, aby móc wykonywać drobne projekty graficzne i konkurować na rynku pracy z wieloma podmiotami, które świadczą podobne usługi. 
Kolejnym celem jest uzyskanie certyfikatu potwierdzającego umiejętności projektanta grafiki komputerowej co wzbogaci CV uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.
Ostatnim  celem jest dzielenie się z innymi uczniami I LO w Olkuszu swoja wiedzą i umiejętnościami graficznymi, co wpłynie na podniesienie  konkurencyjności szkoły i większe zainteresowania wyborem klas informatycznych przez absolwentów szkół podstawowych. 
Plan działania

Plan działania

Pierwszym etapem naszego projektu jest stworzenie grupy 20 uczniów zafascynowanych informatyką a szczególnie grafiką komputerową. Kolejnym etapem będzie organizacja wyjazdu na warsztaty ze specjalistą z zakresu projektowania graficznego pod okiem którego nabędziemy niezbędnej wiedzy i umiejętności aby tworzyć własne projekty graficzne. Galerie stworzonych przez nas projektów opublikujemy na stronie internetowej szkoły i wystartujemy z nimi w różnych konkursach graficznych. Będziemy się również dzielić zdobytymi umiejętnościami z pozostałymi uczniami szkoły, co przyczyni się do uatrakcyjnienia lekcji  informatyki w
 I LO w Olkuszu.   Po trzech dniach szkolenia w czwartym dniu naszego projektu odbędziemy wycieczkę turystyczną do Słowackiego Raju aby się lepiej zintegrować i przeżyć wspólną przygodę. Będzie to zarazem połączenie przyjemnego z pożytecznym gdyż uczniowie po pracy umysłowej będą mieli możliwość sprawdzić się w trudnych warunkach na górskim szlaku po słowackiej stronie Tatr.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Zajęcia szkoleniowe odbędą się górskim kurorcie w kwietniu 2020 roku aby uczniowie klas maturalnych mogli wziąć udział w projekcie. W ostatnim dniu projektu przejedziemy na Słowację aby przeżyć przygodę w Słowackim Raju. 
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Uczestnicy grupy projektowej  angażują się w powstawanie powyższego projektu, w jego promocję w środowisku lokalnym oraz pozyskiwanie sponsorów. Uczestnicy warsztatów po zrealizowanym projekcie nabędą umiejętności projektanta UI/UX , który odpowiada za  stworzenie funkcjonalnego projektu oprogramowania, strony www bądź każdego innego środka komunikacji bazując na potrzebach klienta co świadczy o tym , że projekt będzie nie tylko informatyczny ale również marketingowy a podsumowanie w Słowackim Raju będzie okazją do poznania uroków Tatr po Słowackiej stronie i interdyscyplinarnym włączeniu geografii jako kolejnego elementu projektu. 
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Zdobyty grant przeznaczymy na sfinansowanie eksperta z zakresu grafiki komputerowej. 
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Pomysł naszego projektu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie  rynku pracy na projektantów graficznych i osób zajmujących się wszelkimi zagadnieniami informatycznymi. Umiejętności w tym zakresie dają szerokie możliwości zarówno pracy zawodowej jak i kontynuowania studiów i kursów doskonalących w zakresie projektowania graficznego. Nasz projekt rozwija zarówno umiejętności jak i pasje co tworzy projekt oryginalnym a 20 uczniów przeszkolonych w tym zakresie pomoże następnym w rozwijaniu pasji i umiejętności w dziedzinie grafiki co podniesie konkurencyjność naszej szkoły i przyciągnie kolejnych przyszłych projektantów grafiki komputerowej. 

Szkoła

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA KAZIMIERZA WIELKIEGO W OLKUSZU

Adres

Polna 8, 32-300 Olkusz

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów