Numer projektu: 885
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 4–8

Munhwa - kultura Koreańska .

Grant Jury

Grant Jury

Przyznawany przez Kapitułę Konkursową.

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Coraz więcej młodych ludzi interesuje się kulturą Korei Południowej . Przede wszystkim poprzez słuchanie muzyki - koreańskiego popu. Młodzi ludzie uczą się samodzielnie języka koreańskiego,szukają nowinek kulinarnych , szukają podobieństw pomiędzy życiem w Polsce a w Korei.
Plan działania

Plan działania

Mamy zamiar raz w tygodniu prowadzić otwarte zajęcia dla osób z Sopotu z innych szkół z nauki Hangulu - alfabetu koreańskiego , w tym celu chcemy nawiązać współpracę ze szkoła językową Matsuri w Gdańsku .Chcemy wspólnie gotować potrawy koreańskie, chcemy poznać kulturę i obyczaje panujące w Korei Południowej , chcemy uczyć się tańczyć k- pop
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Program będzie realizowany od stycznia do czerwca 2020 roku na terenie szkoły popołudniami w formie warsztatów tematycznych .
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

Ponieważ widzę ,iż w mojej szkole osób związanych z k-popem , tą subkulturą naszych czasów jest  10 osób i wiem ,że w innych szkołach też znajdują się osoby zainteresowane Koreą Południową pragnę połączyć młodzież i stworzyć im miejsce do wspólnego spędzania czasu w ciekawy dla nich sposób.
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Chcemy przeznaczyć grant na naukę języka koreańskiego .Zaprosić znanych Mijin i Bartka z kanału You Tube  Koreanka,  Zwiedzić ambasadę Korei w Polsce w Poznaniu.Nawiązać współpracę ze szkołą w Korei by online móc się szkolić . 
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Fascynacja K- Popem , chęć młodych ludzi do samokształcenia, zainteresowanie odległym państwem  w położeniu geograficznym a bliskim ze względu na postęp informatyczny. Open Space- przyszłość młodych ludzi , jak świat się zmieni za 10 lat. Otawratość i komunikatywność młodych ludzi we współczesnym świecie.

Szkoła

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi Nr 7 im. Tadeusza Kościuszki

Adres

J.J Haffnera 55, 81-715 Sopot

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów