Numer projektu: 955
Kategoria projektu: Szkoła podstawowa 1–3

I Love Animals

Dziękujemy za oddanie głosu
Opis pomysłu

Opis pomysłu

Uczniowie tworzą w grupach zespołowych album, w którym zamieszczone będą:
- obrazki ich ulubionych zwierząt,
- dotyczące tych zwierząt ciekawostki napisane w przystępny sposób w języku angielskim,
- quiz dotyczący zarówno zwierząt zaprezentowanych w albumie, jak i innych.
Plan działania

Plan działania

1. Podział na zespoły (graficzny, przyrodniczy, anglojęzyczny).
2. Wspólny wybór ulubionych zwierząt, które warto zaprezentować w albumie.
3. Zespół graficzny przygotowuje ilustracje wybranych zwierząt.
4. Zespół przyrodniczy zdobywa ciekawe informacje na temat rysowanych zwierząt (wypytując o nie dorosłych, przeszukując książki w szkolnej bibliotece, korzystając z internetu itd.).
5. Zespół anglojęzyczny tłumaczy ciekawostki na język angielski, dbając o to, aby wszystko było zrozumiałe dla pozostałych uczniów.
6. Wszystkie zespoły łączą siły, aby złożyć ze stworzonych materiałów atrakcyjny album o zwierzętach, który będzie można zaprezentować na forum klasy, szkoły, a ostatecznie także w internecie.
Miejsce i czas realizacji

Miejsce i czas realizacji

Działania będą prowadzone w szkole (na zajęciach języka angielskiego oraz np. na świetlicy) w terminie od listopada 2019 r. do maja 2020 r.
Korzyści dla uczniów

Korzyści dla uczniów

1. Umiejętność pracy w grupie.
2. Wiedza przyrodnicza.
3. Zdolność zdobywania informacji z różnych źródeł (rozmowy, książki, zasoby internetu).
4. Sprawdzenie się w wybranej dziedzinie (ilustrowanie albumu, tłumaczenie tekstów, przygotowywanie albumu w formie elektronicznej itd.).
5. Przełamanie barier w kontaktach z dorosłymi i rówieśnikami (podczas zdobywania informacji do zamieszczenia w albumie).
6. Prezentacja przygotowanego wspólnie materiału (w klasie - prezentacje, w szkole - galeria, w internecie - album elektroniczny, plakaty, bannery itd.).
Wykorzystanie grantu

Wykorzystanie grantu

Na materiały pozwalające dalej kształcić się w tym temacie (np. albumy, filmy, czy programy dotyczące świata zwierząt) oraz pozwalające jeszcze lepiej utrwalić końcowe efekty konkursu (tablica pamiątkowa, plakaty zdobiące klasę, filmy o przygotowywaniu projektu itd.).
Elementy unikatowe

Elementy unikatowe

Pomysł łączy prosty temat ("Zwierzęta, które uwielbiamy") z informacjami, które wcale nie są takie oczywiste (ciekawostki, których będą poszukiwać uczniowie nie mogą być banalne - nawet dla dorosłych), a sposób przygotowywania projektu wymaga od uczniów z jednej strony samodzielności i przełamywania barier, a z drugiej - umiejętności współpracy w grupie, przynosząc poczucia bezpieczeństwa wynikającego z faktu, że należy się do zaufanego zespołu. Niewątpliwą korzyścią jest też bardzo praktyczna, pouczająca i motywująca uczniów zabawa językiem angielskim.

Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Zygmunta Lubertowicza

Adres

Złoty Potok 7, 43-300 Bielsko-Biała

Dziękujemy za oddanie głosu
<< Wróć do listy projektów